Xeplion vysazení

Dobrý den, užívám Xeplion,INN-paliperdon 2 roky. Jednou se následná injekce po měsíci protáhla a já poznal co je to zač. Můj mozek je na to navyklý. Jakmile injekce odezněla pociťoval jsem nepříjemné až šílené stavy, pocity že umírám, měl jsem vertigo a insomnii, noční můry. Když Xeplion vysadím zcela jak dlouho budu mít tyto abstinenční příznaky? A zbavím se jich vůbec? Není můj mozek poškozen? Nejsem už jen pouhým feťákem farmakologie? Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Xeplione je depotní injekce, podává se zpravidla 1 x za měsíc a jelikož léčba tímto přípravkem je velmi drahá, musí k ní být pádný důvod a jasná diagnóza, většinou jde o léčbu schizofrenie. Není to lék návykový, ale spíš zde hrozí nebezpečí, že když se vysadí, dojde k relapsu (návratu) onemocnění. To se může podobat stavům, které popisujete. Proberte to se svým psychiatrem.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Já sama citlivě reaguji na jakoukoliv změnu léků nebo jejich dávkování. Na druhou stranu mívám lepší i horší stavy, přestože dlouhodobě užívám stejné léky. Nemyslím si, že byste byl "feťákem farmakologie", ani že by byl Váš mozek poškozen. Léky považuji za pomoc a jako důležitou součást léčby, zároveň s terapií psychologa. Jakékoliv nežádoucí účinky léčby proberte se svým ošetřujícím lékařem, který Vás zná nejlépe. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam