Začarovaný kruh

Už dlouhodobě beru zoloft a bylo období kdy jsem ho několik let nebrala a pak se mi to znovu vrátilo tokove to napeti a hlavně nechuť k jídlu žaludek mám jak na vodě neudrží v sobě jídlo chce se mi zvracet doktor rka mi dala zoloft tak ho beru a l e pořád ty problémy pretrvaji chvilku jsem naprosto normální a pak se otočím jako o 180 stupňů a zas mám problémy napětí úzkost a pocit na zvracení dr mi říkala že se mi to tyhle stavy mohou znovu opakovat a že mám rekurentni depresi s uzkostnymi stavy myslíte že je snad potřeba změnit medikaci
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to takhle těžko mohu odhadnout. Zoloft je osvědčené, účinné antidepresivum, ale při častém kolísání stavu je třeba úpravu medikace zvážit. Možností se nabízí více.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Sama jsem během posledních sedmi let vyměnila medikaci mnohokrát. Pokaždé se čekalo šest týdnů na nástup účinku, a když po několika měsících nebyl očekávaný efekt, byla mi nasazena jiná medikace. Několikrát mi léky upravovali během hospitalizace, což bylo nejúčinnější a nejrychlejší řešení. Také se mi stalo, že se účinek léků postupně snižoval, což trvalo třeba rok, a pak bylo nutné nasadit novou léčbu. S léky jsem zažila hodně trápení, ale bez nich bych nebyla schopna fungovat. Pokud Vám bude doporučena změna medikace, nebojte se jí. Chce to trpělivost, ale možností je hodně a časem se kombinace léků vyladí. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam