Změna antidepresiv

Dobrý den, již 3 roky užívám apo parox 30mg ráno a na noc 1/3 trttica 75. Léky mi už moc nezabírají a život taky už moc nejde změnit. Podotykam ze spim celou noc v pohode. Takže se paní doktorka rozhodla, že změníme léky, že se to dělá když léky nepřináší moc úlevu. Dostala jsem venlafaxin mylan 1xrano 75mg k tomu ten 1x apo parox 20mg na tyden a vecer stale 1/3 trttica, podotykam ze mam lekovou intoleranci a na leky reaguji neprijemnymi stavy. Uzivam to treti den, mela jsem uzkosti ale co me zaráží, ze jsem prestsla spat! Budim se a nemuzu zabrat. Nevite cim to je.?? 3 roky spim normalne. Dekuji za odpoved. Drzim se a bojuji. Po tydnu mam zacit užívat pouze 2 venlaf.rano a trittico 1/3 jako obvykle. Nevim proc se mi tedy to spani zkazilo. Kdyz jsem stavy mela pres den.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jedním z vedlejších účinků venlafaxinu může (nemusí) být porucha spánku. Dále je otázkou, zda to nemůže mít souvislost se změnou (zhoršením) Vašeho stavu. To byste měla probrat s Vaší lékařkou.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nejsem lékař a proto samozřejmě nemohu odborně posoudit vhodnost Vaší léčby ani jejích vedlejších účinků. Z vlastní zkušenosti znám, že změna medikace se může projevit i dočasným zhoršením stavu. Vždy je dobré co nejpodrobněji všechny příznaky popsat ambulantnímu psychiatrovi. Zhoršení spánku je důležitý faktor, o kterém je nutné s lékařem mluvit. Když člověk špatně spí, jde jeho psychická kondice dolů. Uvidíte, jak se bude situace vyvíjet dál. Mám zkušenost s tím, že některé vedlejší účinky léků po nějaké době samy odezněly a já mohla léky užívat dál. Jindy mi však léky prostě nesedly a bylo nutné hledat jinou variantu léčby. Proto je tak důležité důvěřovat svému lékaři a být vůči němu otevřený. Při posuzování léčby nemá k dipozici nic než náš popis toho, jak se cítíme. Uvádíte, že Vaše tělo obecně léky přijímá s obtížemi. O to náročnější možná hledání nejlepších léků pro Vás může být. Věřím však, že se to brzy podaří a uleví se Vám. Přeji hodně sil a pevnou naději na cestě k zotavení. Držte se.


Zpět na seznam