Změny nálad

Dobrý den,prosím Vás o radu.Jedná se změny nálad.Jeden den se cítím dobře,v klidu,směji se,nevadí mi být mezi lidmi,vyjít ven se psem na procházku.A pak jsou dny,kdy mám problém opravdu vstát z postele,jen se vzbudím,mám stažený žaludek.Jakákoliv komunikace s kýmkoliv je pro mě složitá,mám žaludek stažený jak kdyby mě čekala nějaká velká zkouška,největším uměním dne je pro mě když se převleču z pyžama a zvládnu si udělat něco k jídlu.Většinu dne proležím,jsem podrážděná,jakákoliv snaha vytáhnout mě ven mě strašně rozčílí,proč to nevím,jen mi prolítne hlavou,,To nechápou že chci být sama?!".Ruším plány,který jsou domluvený několik týdnů dopředu,na domluvených akcích se neukážu,těžko se to pak vysvětluje.Nerozumím si.Po pár dnech to přejde.Opakuje se to v nepravidelných intervalech,v průběhu většinou dnů,někdy týdnů.Teď když začne semestr mě tohle děsí ještě víc.Rozhodla jsem se Vám napsat v momentě,kdy mi hlavou párkrát proběhly myšlenky ve smyslu ,,Kolik by bylo třeba sníst těhle prášků?"Nebo jak rychle bych to musela napálit do toho stromu.Nikdy bych to neudělala.Samotnou mě to vyděsilo,že mě to vlastně napadlo.Kdybych někomu řekla,co se mi honí hlavou tak by mi nevěřil,všichni mě znají usměvavou.Kolikrát když mám ty špatný dny,tak si připadám strašně,jak jsem zbytečná a nikdo mě nemá rád,nemám nikoho,komu by na mě záleželo.Vím,že nejde diagnostikovat přes internet,ale byla bych ráda,kdybyste mi napsali názor,zda je to normální,nebo co s tím?Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, změny nálad mohou souviset mnoha problémy, po internetu se skutečně střílet diagnózami nedá. Ptáte se, zda je to normální. Nevím, co je normální, ale pokud potíže člověku brání v žití života, který by chtěl mít, pak je dobré se s odbornou pomocí, třeba psychologickou, pokusit se v nich vyznat. Sama píšete "nerozumím si". V tomto by Vám psychoterapeut mohl pomoci.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz, ve kterém se ptáte na názor. Já osobně se domnívám, že do určité míry změny nálady patří k mládí. Použila bych příměr, "bouřlivé mládí" mám i já za sebou. Období hledání se, získávání nových zkušenností, experimentování... Ke stabilní náladě v některých případech nepřispívá ani hormonální antikoncepce. znám ženy , které měly při užívání antikoncepce výkyvy nálad. Po vysazení se jejich nálada stabilizovala. Neslyšela jsem však, že by v tomto případě měly myšlenky na sebevraždu. Chápu že takové myšlenky Vás samotnou zaskočily. Vy sama se necítíte v pohodě, Váš psychický stav Vás samotnou znepokojuje. Možná bych Vám doporučila konzultaci u odborníka, aby vyloučil či potvrdil diagnózu, a rozhodl tak o dalším postupu, způsobu terapie, či případné léčbě. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam