3 roky bez sexu

Dobrý den, s přítelkyní jsme 4 roky. (Mě je 22, přítelkyni 20) Vše je skvělé, bydlíme spolu, máme pejska, máme se moc rádi. Jediná věc která nás trápí je že spolu skoro 3 roky nespime. Vzájemně se sobě libime, zažíváme hezké chvíle, furt něco podnikáme. Ale když by mělo na to dojít, tak jsme oba ve stresu a radši se o nic ani nepokusime. Dokážeme se o tom bavit, ale nedokážeme vymyslet co s tím. U mě je blok takový, že je to moje první holka. Já jsem její X-tý. A jelikož jsem před ní neměl zkušenosti, tak mi to samozřejmě ze začátku moc nešlo. Bylo to pro mě ale dost důležité, takže jsem se chtěl hodně zlepšovat. Jenže ona mě za každou věc kritizovala. Ale ne, že by mi poradila co dělám špatně, co bych měl zlepšit. Ona nepříjemně, s ošklivým výrazem mi vždy něco vyčetla. Tím pádem moje sebevědomí šlo postupně ale jistě dolů. A díky tomu mám blok něco vůbec začínat, zkoušet, protože se bojím co mi zase vyčte, co udělám špatně podle ní. No a její problém je v tom, že kdykoliv začnu, tak prý dostane hroznou úzkost a stres a neví z jakého důvodu, ale díky tomu to nikdy nevyjde. Bohužel nevíme co máme dělat. Plno lidí by nám poradilo, ať si někam vyjdeme, ať si uděláme hezký večer atd. Ale nic pro nás nefunguje. Přijde mi, že když se snažím udělat hezkou atmosféru, že jí to ještě více vystresuje. Budu rád za každou radu. Máme v plánu to řešit přímo s nějakým sexuologem, tak bych byl rád za nějaké doporučení. (Byl bych raději za ženu) Děkuji moc.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vaše úvahy nad tím, jak problém vznikl a jak se udržuje se mi zdají možné a logické. Za velmi pozitivní vidím vaši oboustrannou snahu o potížích komunikovat a ochotu hledat vnější pomoc, pokud vaše snahy selhávají. Je opravdu možné (a poměrně časté), že odborník díky svým zkušenostem a odstupu dokáže pomoc najít i řešení, které vás samotné nenapadá. Vhodné by bylo, abyste se objednali do párové psychoterapie, případně sexuologické ambulance. Přeji, ať se vám podaří tyto potíže překonat!
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nad vaším dotazem jsem se dlouze zamýšlela, ale musím přiznat, že mě nenapadá nic objevného. Vy totiž svou situaci poctivě řešíte, komunikujete o ní a zdá se, že jste vyzkoušeli všechny běžné rady, které se v situaci jako je ta vaše, obvykle dávají. Popisujete svou nervozitu, která je pochopitelná. Možná by nebylo od věci zkusit to probrat s nějakým psychoterapeutem, který by vám pomohl odhalit zdroje vaší nejistoty a snížit míru úzkosti. Já sama mám s terapiemi jen dobrou zkušenost. Určitě je pak dobrou volbou i návštěva sexuologa, který by vám mohl dát další cenné rady, jak postupovat. Přeji vám hodně štěstí při řešení těchto obtíží a hodně partnerské lásky.


Zpět na seznam