Cítím se odporně

Dobrý den. Trvá to už několik let. Mám odpor k vlastnímu tělu a cítím se odporne. Jako žena mám stále nnějaké výtoky. Léčeno na gynekologii jindy řečeno doktorkou že to ani není nutné léčit a je to bězné. Do toho se často potím. Když sem nervózní trpím nadýmáním průjmy. Nesnáším se a nechápu jak by me někdo mohl mít rád a vázit si me. Opobrhuju sama sebou i druzi lidé i muži mi přijdou občas nechutní. Co s tím? Naopak obdivuji zvířata. Takové kočky nebo jiní savci jsou samočistìcí nepotrebují zádné hygienické pomucky koupele deodoranty. Z nás lidí je mi na blití.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v první řadě by mi přišlo užitečné, abyste podrobně prozkoumala, na základě čeho vaše přesvědčení a postoje vznikly. Návazně je pak možné pracovat na úpravě těchto postojů tak, aby přesněji vystihovaly realitu a nebránily vám v běžném životě. S obojím vám může pomoci psychoterapie. Souběžně s tím je možné a vhodné vyvíjet aktivity, které přispívají k tomu, abyste se ve svém těle cítila alespoň trochu lépe. Zjistit, co může mít takový efekt, musíte především vy sama. Mohla by to být např. různá zdravotní cvičení jako pilates, jóga, plavání, masáž.. Minimálně stejně důležité pak mohou být aktivity které zvýší vaši momentální spokojenost nebo umožní příjemný kontakt s dalšími lidmi. Pokud máte ráda zvířata, mohou to být např. činnosti s nimi spojené. Držím palce!
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, vaše pocity možná známe mnozí, i když asi v daleko menší intenzitě a naléhavosti. Věřím, že by stálo za to prozkoumat, kde ve vašem životě vznikly, kdy se objevily poprvé, co je nastartovalo. Mám zkušenost, že když podlehnu nějakému přesvědčení, začnu pak pro něj všude kolem sebe nacházet utvrzující "důkazy", že platí. Zjistila jsem ale, že je to nějakým způsobem zúžený pohled na svět a že je pro mě velmi škodlivý, protože mi zkresluje realitu, nevidím ji pravdivě. Že občas nevoníme, to se může stát každému. Ale při normálních návycích a životosprávě se takto vnímat bude podobné jako je omyl mnoha žen, které se vnímají jako "příšerně tlusté", ačkoli jejich okolí to tak vůbec nevidí. Jim ale nestačí ujištění všech ostatních, dokud se samy nezačnou vnímat reálně. K tomu by vám mohly pomoci rozhovory s někým blízkým, ale možná raději s odborníkem - psychoterapeutem. S ním to paradoxně bude snadnější, ale i užitečnější. Ať to vyjde.


Zpět na seznam