Cukání hlavou

Dobrý den.Je mi 44let a již od puberty trpím cukánim hlavy.Nevim jak se toho zbavit a už to došlo ,tak daleko,že mi to přináší zdravotní problémy (bolesti krku,hlavy atd) nehledě na to,že jsem středem pozornosti a určitě i posměšků. Vím a jsem si tohoto problémů vědom ale nelze to zastavit:( Děkuji za radu.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, takové potíže mohou mít řadu různých nepsychologických příčin a považoval bych proto za nezbytné začít lékařským vyšetřením. Osobně bych zvažoval především neurologa, začít však můžete i u svého praktického lékaře. Pokud se cukání hlavy zhoršuje se stresem a napětím, může být (bez ohledu na příčinu) významnou pomocí psychoterapie a nácvik relaxačních technik. Což může být doplněk i k jiné léčbě (medikamentózní či fyzikální). Psychoterapie může být vhodná i k řešení navazujících psychosociálních potíží, pokud je máte (např. nízká sebedůvěra, potíže v navazování vztahů, komunikaci apod.). Přeji, ať se vám daří!
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Chápu, že vás cukání hlavou obtěžuje a že je vám nepříjemné v takovém stavu fungovat mezi ostatními lidmi. Uvedené potíže mohou mít samozřejmě celou řadu příčin a neobjasní se bez bližšího vyšetření. Na vašem místě bych se asi pro začátek obrátila na svého praktického lékaře, aby posoudil, kam vás dále poslat k příslušným odborným lékařům. Věřím, že se řešení najde, jen udělat ten první krok. Držím palce a přeji brzkou úlevu.


Zpět na seznam