Deprese

Dobrý den,za minule prazdniny jsem zhubla 8 kg ..mam velkou podvahu,ale snazim se jist.Posledni dobou se mi zvysuji deprese a nemuzu byt kolikrat mezi lidmi,porad brecim a tezko se mi dycha,toci se mi hlava..nezvladam to.Prosim vas o radu.Dekuji.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, píšete velmi málo informací k tomu, aby bylo možné odhadnout, co při vzniku a udržování vašich potíží hraje roli a od toho se následně odvíjí postup léčby. Lze se však domnívat, že tělesné potíže, potíže s jídlem, deprese a úzkosti se navzájem ovlivňují. Určitě nic nezkazíte tím, že navštívíte psychologa či psychiatra (případně krizové centrum) a poradíte se, jak je vhodné a možné dále postupovat. Obecně se dá říci že v léčbě tohoto typu obtíží se používá farmakoterapie a psychoterapie. Rád bych vás povzbudil k tomu, abyste - pokud máte pocit že obtíže narůstají či se nabalují - odbornou pomoc příliš neodkládala. Efekt léčby pak často bývá o něco rychlejší a snáze dosažitelný, než když potíže trvají léta.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Ráda slyším, že se snažíte jíst, že bojujete. Často jsem se setkala s tím, že lidé, kteří zhubnuli, ať už z jakéhokoli důvodu, spadli do depresí. Nevím přesně, proč to tak je, ale stává se to. Držím palce, třeba se vám podaří přibrat ještě nějaká kila a spraví se to. Pokud to nebudete zvládat, doporučuji vyhledat psychiatra, nebo nějakou specializovanou poradnu, trpíte-li poruchou příjmu potravy. Napadá mě ještě, že byste mohla chodit na procházky, třeba to podpoří chuť k jídlu, pak můžete zjistit, co máte doma dobrého, na co byste zrovna měla chuť.... Tak hodně zdaru a zdraví.


Zpět na seznam