Deprese výčitky strach obavy

Dobrý den Před 2ma lety jsem ublížil své Manželce. Požádal jsem kolegini o erotické videa ona na to přistoupila ukázala mi asi 2 šlo o masturbaci. Jenom že to není vše já jsem pak úplně oblbnuk stáhl gate a strčil svůj úd na vteřinu tě kolegini do úst. Poté jsem si uvědomil že to už je přes čáru co jsem udělal a okamžitě jsem s tím přestal. Po te už se nic podobného neopakovalo a nestalo. Nic méně před púl rokem jsem byl u toho jak kamaradresil neveru s Manželkou chlapa co má něco s jeho přítelkyni. Pak se mi vše obnovilo. Začlo peklo říkal jsem si vždyť to je průser kvůli tomuhle mohu přijít o svou manželku raz dva a to máme 2 krásné děti nic mi nechybí nevím proč se to stalo. Sám si říkám že zvědavost a dokázání si jestli by tohle co jsem požadoval někdo pro mě údělal. Poté jsem přestal mít chuť k jídlu zhubl jsem 6kg po jsem se svěřil pár lidem z rodiny a poté i manželce ale jen s videi a dalšími podrobnosti krom toho oralniho sexu vterinoveho no ty videa mi odpustila , ale nevi zbytek a ja se furt trapim navstevoval jsem psychooga ale nepomohlo to nevím kudy kam nejsem to já denno denně se mi to vrací jsi kripl zklamal jsi ublížil jsi atd denně každej říkal ať doma nic víc neříkám ale mě asi pomůže se přiznat nebo nevím neumím si odpustit a přestat na to dokola myslet. Kolegini denně videm vadí mi ji jen vidět natoz slyšet a pracovat ani všemu podobnému se vyhýbám obloukem. Manželka ví o koho jde ale nevi vše a kolikrát mi ji předhazuje
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, mám obavy, že na základě pár vět vašeho dotazu a pár vět odpovědí nelze změnit víc, než při osobním rozhovoru s psychologem či psychoterapeutem. Zdá se, že vás nějakým způsobem ovlivňuje úzkost, která má zřejmě návaznost i na další oblasti života, než jen 2 roky staré události. Může se jednat o řadu témat - např. obavy z rozpadu rodiny, na to co jste těmito událostmi zjistil o sobě, nesoulady v partnerském vztahu atd. Nenapadá mě nic lepšího, než zkusit najít psychologa, který vám bude lépe sedět. Pokud máte závažnější obtíže v tělesné oblasti (nejde vám jíst nebo spát), mohla by pomoci i psychiatrická medikace, byť řeší spíše důsledky vašich psychických potíží, než jejich příčinu. Co se týká úvah, zda přiznat všechno, doporučil bych vám ještě počkat na dobu, až v terapii vše zpracujete. Mnohdy totiž dochází k tomu, že samotné přiznání úzkost nezmírní a naopak rozjitří staré rány, zraní partnera a tím dále zatíží vztah. Držím palce.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu, že jste v nelehké situaci, ale myslím, že se trápíte do jisté míry zbytečně. Ano, udělal jste před dvěma lety chybu, kterou jste si ale ihned, jak píšete, uvědomil a v nevěře jste nepokračoval. To se někdy v životě stává a nemusí to být žádná katastrofa. Podle mého názoru by nebylo moudré manželce říkat více, než jste jí sdělil. Ublížilo by to především jí a Vašemu vztahu by to pravděpodobně neprospělo. Je mi líto, že se trápíte a v myšlenkách se vracíte k minulosti, obviňujete se apod. Bylo by dobré minulost uzavřít a žít tím, co je nyní a co bude dál. Možná by stálo za úvahu změnit zaměstnání, abyste nadále nevídal dotyčnou kolegyni. To Vám může nešťastný prohřešek stále připomínat (nejen Vám, ale manželce také). Píšete, že Vám psycholog nepomohl, což je škoda, ale i to se může stát. Jestli máte možnost, zkuste si najít jiného terapeuta, který by Vám byl v tomto obtížném období podporou. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam