Divné věci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co mám dělat. Poslední dny jsem zažila nevysvětlené věci. Například jsem stála v koupelně a měla vlasy v culíku položené na rameni cítila jsem jak mi je někdo vzal projel těmi vlasy. Když jsem se otočila nikdo tam nebyl. Nebo včera mi spadla věc z komody a nebylo možné aby to tak stalo. Prosím o radu
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, řadě lidí se v průběhu života stanou věci, o kterých je možné říct „je to něco mezi nebem a zemí“, „nedokáži to vysvětlit“, „je to zvláštní“, „je to znamení a projev neznámých sil“. Chápu, že takové zážitky pro vás mohou být zneklidňující. Neznamená to však samo o sobě nutně, že se něco závažného děje – ať již s vaší psychikou nebo okolo vás. Lidé mnohdy bývají k takovým prožitkům náchylnější ve stresu, při únavě, náročných životních obdobích. Někdy pak může dokonce jít i o reálné fyzikální procesy, které neregistrujeme – sesychání dřeva, drobné lokální otřesy atd. Snažil bych se v tuto chvíli nepřisuzovat těmto událostem příliš velkou váhu. Spíše bych se snažil posilovat postoj „je to zvláštní, ale uvidím“. Zároveň však není třeba se na zvláštní události nijak zaměřovat (spíše naopak) – pokud to bude významné, určitě si toho všimnete. Pokud by se intenzita či frekvence těchto zážitků zvyšovala, případně by se objevovaly další psychické fenomény – například nárůst úzkosti, potíže se soustředěním, zvážil bych na vašem místě konzultaci s psychologem či psychiatrem. Ať se vám daří.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si Vašeho dotazu. Opravdu nevím, jak si tyto jevy vysvětlit. Ale chápu, že Vás to může znepokojovat. Nicméně bych hned nemyslela na něco patologického. Já sama bych se snažila uklidnit. Podívat se na to racionálně. Nedělat předčasné závěry. Uvidíte, zda se bude situace opakovat. Přeji hezký den.


Zpět na seznam