Dotaz

Dobrý den, ani nevím zda sem můj dotaz patří. Jsem v poslední době v koncích. Mám vztah už 6 let, máme s partnerem společně dceru - 5roků. Dále vychováváme jeho syna z předchozího vztahu - jen my, jeho matka je ve vězení.. klučík mi říká mami. k problému - už několik dlouhých měsíů možná i let mě tento vztah vyčerpává psychicky. Partner je skvělý člověk a hodný muž. Nikdy bych o něm neřekla nic špatného, proto ani nevím, kdy se toto stalo. Jsem si jistá tím, že ho už nemiluji jako partnera..mám ho ale strašně ráda a záleží mi na něm. Vztah se točí hlavně kolem dětí, my dva spolu o samotě čas trávit neumíme. A já už upřímně nevím, jestli vůbec chci. Žijeme jako spolubydlící, nic mezi námi není - tím myslím i sex.Nemám na něj absolutně chuť a jako muž už mě nepřitahuje...Co s tím vším? přijdu si úplně bezradná.. na jednu stranu samozřejmě nechci rozbít rodinu, na druhou stranu chci být šťastná a podvědomě vím, že tady se to nestane.. Další blbost co se přihodila je, že jsem se zakoukala do jeho kamaráda.. ta přestava, být s ním byla krásná.. te´d je ale čerstvě zadaný a já vím, že k tomu nikdy nedojde ale úplně mě to zlomilo...prosím nevím jak dál s tím vším...cítím v sobě tíhu toho všeho a hrozně to bolí...
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zcela souhlasím s doporučením i jeho vysvětlením peerporadkyně a nenapá mě nic podstatného, co bych dodal. Držím palce!
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jak jsem si pročítala váš dotaz, říkala jsem si, že je v takové situaci velmi těžké vyznat se sama ve svých protichůdných pocitech a že by vám mohla pomoci psychoterapie. Já sama mám s terapií letité zkušenosti a právě chvíle, kdy jsem nevěděla kudy kam a topila se v záplavě emocí, bych bez podpory terapie zvládala mnohem hůř. Na terapii má člověk možnost podívat se na své prožívání z odstupu, pojmenovat své obavy, svůj hněv, svá přání. A to vše v bezpečném prostředí. Terapie vám může pomoci v rozhodnutí, co dál. Vedle individuální terapie by bylo samozřejmě možné využít i párovou terapii pro vás oba. Zase by to mohl být prostor, ve kterém lze otevřeněji a bezpečněji společně komunikovat o vašem vztahu a jeho budoucnosti. Přeji vám jen vše dobré a hodně sil.


Zpět na seznam