Družka je kaz dej den opila a agrasivni

Druzka je kazdej den opila a agrasivni mluvi sproste i pred detmy. napada nas nekdy i fizicky. kdyz dostane duchod tak pije kazdej den dokud ji nedojdou penize. Leci se na psichiatriji tento stav us trva nekolik let . policie stim nic nechce delat. Ja a deti jen trpime a vse snasime.Vyhodit ji nemuzu ma zde trvalej pobyt.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, První možností, kterou jste možná zkoušel, je informování její psychiatričky o tom, jak se doma chová. Pro lékaře je to důležitá informace a možná se vám společně podaří vymyslet způsob, jak partnerku motivovat k řešení situace a účinné léčbě. Pokud podle vás situace dospěla k tomu, že její chování dopadá na děti a ve vašich silách není to dostatečně ovlivnit, je na místě se obrátit na Odbor sociálně právní ochrany dětí – tzv. OSPOD. Ten je součástí sociálních odborů městských částí či obcí. V jejich kompetenci je situaci posoudit a v případě potřeby iniciovat další kroky. Mohou například požádat o součinnost policii nebo dát soudu návrh o vykázání z bytu člověka, který ohrožuje zdravý vývoj dítěte. Při aktuálně vyhrocené situaci, zvláště pokud dochází k fyzickému napadání dalších lidí, zvláště pak dětí (!!), je přivolání policie či záchranné služby, která je povinna takové situace řešit. Užitečné informace o vašich právech můžete získat na webových stránkch organizací které pomáhají obětem domácího násilí, podporu a informace vám poskytnou i na telefonní lince důvěry. Držím palce.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Je mi líto, čím si Vy i Vaše děti procházíte a jsem ráda, že jste se obrátil na naši poradnu. Mohu Vám poskytnout další kontakty, kam se můžete obrátit s žádostí o pomoc. Sociální služby zaměřené na klienty s duševním onemocněním Vám pomohou zajistit klidný a bezpečný domov pro Vaše děti i pro Vás: https://psychiatrie.uzis.cz/browser/social-service. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam