Když se směju brečím a když brečím směju se

Dobrý den, je mi 16 let a mám problém s tím ze když jsem opravdu šťastná ze bych jsem se chtěla smát tak brečím ale když mě někdo rozesmutni, nadává mi nebo mi dá facku dostanu záchvaty smíchu který nejdou ukončit ... také někdy říkám věci které jsem si vždy jistá ze jsem neřekla ale podle ostatních nahlas vždy řeknu opak toho slova např. Mám tě rada tak řeknu nemám tě rada a postupem času mi přijde ze to nemluvím já ale toto se vždy odehraje po záchvatu smíchu
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, píšete o situacích, kdy (zřejmě) pod vlivem výrazné emoce, reagujete automaticky chováním, které neodpovídá tomu co prožíváte. Pro bližší představu bych potřeboval vědět více o okolnostech – zda mají tyto situace něco společného, jak často se to děje, kdy to začalo apod. Pokud je to často, působí vám to výrazné potíže ve vztazích, bylo by vhodné abyste to podrobně probrala s psychologem, který by pravděpodobně doporučil i co dělat dál. Pokud jsou potíže jen mírné a občas, možná by stačilo vysvětlovat co se ve vás odehrává vašim blízkým – aby bylo vaše chování srozumitelné. Zvláště pokud se tyto obtíže objevují krátkou dobu, je možné že stejně tak odezní. Přeji ať se vám daří.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, je mi to moc líto, ale vaše potíže se nepodobají ničemu, co z vlastní zkušenosti znám, a neumím vám tedy poradit. Musím ponechat odpověď jen na našem odborníkovi. Rozhodně vám ale přeji, ať se vám s odbornou pomocí podaří se potíží zbavit, u naprosté většiny našich trablů to jde. Hodně štěstí.


Zpět na seznam