Můj přítel je asi blázen

Dobrý den s přítelem jsem 4 roky před 8 měsíci se nám narodil syn. Přítel dřív hulil a přestal. s čím se na vás obracím asi před rokem jsem mu vlezla do tel. a při spánku si fotit moje genitálie časem si vytvořil stranku učet na pornu a tam foto dal zjistila jsem smazal. potom nevím co si chce dokazovat rozmístil telefony kde byla napojená kamera sledovsl jak e koupu v posteli schovaný odposlech jestli si to nahodou nedělam sama. vše jsem našla a stále nechapu co si chce dokazovat. chce si dokázat že si to dělám sama ale já ne. tohle nedělam při nespavovosti s malým jsem rada ze spim. ted co mi udelal rekl at se vyspim ze maleho vecer nakrmi a ja at se vyspim at dam malého na chuvičku. zrovna mám i menstruaci o pulnoci se malicky zbudil sel k nemu a pustil se do me at nedelam ze spim ze jsem se hodinu a pul delala sama. a ja rozespala nechapala co to rika utikala jsem na wc jestli nejsem divná ja ale ruce ciste vse. oznamil mi že tohle odeme necekal a ze semnou uz nikdy nebude mit pohlavní styk. po hodine prisel a zacal me hladit tak jsem mu rekla co dela at me necha zbalil se a sel spat do obyvaku. rano jsem zjistila ze hulil hasis. uz zjistuji zda neni nemocny stoho jak kouka na porno nebo uz si to nedokazu vysvetlit nic. Prosim o pomoc dekuji
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, popisujete chování partnera, které jednoznačně překračuje obvyklé normy, zasahuje do vašeho osobního prostoru a téměř jistě i zákon (zveřejnění intimních fotografií). Z uvedených informací je těžké odhadnout, nakolik v tomto chování hrají roli dlouhodobá osobnostní specifika, drogy nebo psychické onemocnění. Obecně lze říci, že odborná péče má šanci do značné míry chování ovlivnit, avšak neobejde se bez jeho spolupráce a snahy. Z toho pro mě vyplývají zásadní otázky pro vás. Jak se v takovém soužití cítíte a chcete v něm pokračovat pokud se chování nezmění? Jaký dopad má partnerovo chování na vás a jaký má, či do budoucna může mít, na vašeho syna? Pokud v takovém prostředí žít nechcete (což bych považoval za rozumné), bylo by zřejmě na místě o tom s partnerem mluvit. Možná by ho to přimělo na změně aktivně pracovat a vyhledat pomoc psychiatra, sexuologa, případně psychologa. Pokud se partnerovy reakce obáváte, váháte jak zareagovat, nebo potřebujete podporu, bylo by na místě abyste vyhledala pomoc nejdříve vy. Můžete se obrátit na psychologa, poradnu pro manželství a mezilidské vztahy, případně na některou z organizací, které se zabývají problémy spojenými s domácím násilím. Držím vám palce a přeji, ať se vám podaří zajistit lepší prostředí pro sebe i vašeho syna.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, je mi líto, že máte takové potíže a chápu, že Vás to musí velmi trápit. Bohužel moc nevím, jak bych Vám poradila. Podobné problémy jsem osobně nezažila, ani jsem se nimi doposud nesetkala u někoho jiného. Myslím, že by bylo dobré promluvit si v první řadě otevřeně s přítelem a pokusit se najít příčinu jeho chování jak co se užívání drog týče, tak v sexuální oblasti. Značnou roli v tom všem zřejmě hrají právě drogy, se kterými patrně přítel nepřestal, nebo přestal a znovu začal. Pokud to nepomůže a nenajdete společná východiska, měl by přítel rozhodně navštívit odborného pracovníka – psychologa/psychoterapeuta, možná i sexuologa. Dlouhodobě je stávající situace podle mého názoru neudržitelná už i vzhledem k Vašemu malému synovi. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam