Narcista

Zila jsem 20let s narcistou. Rozvedli jsme se ,protoze az po tak dlouhe dobe jsem dokazala rozpoznat tuto povahu a z toxickeho vztahu odejit. Donutila me k tomu i moje dospela dcera,ktera ale ma ty same priznaky teto poruchy. Naz vztah temer zadny neni. Je to velmi tezke pro me jako matku prijmout to ze me vubec nepotrebuje a ani se o me nezajima. Je primo v Praze nejaky psychoterapeut,ktery se zabyva touto poruchou? Dcera me sama rekla,ze jen s odbornou pomoci bychom mohly tento problem vyresit. Dekuji za odpoved.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, úplně rozumím tomu, že je pro Vás těžké, když se o Vás dcera nezajímá, a z toho, co píšete chápu, že byste chtěla Váš vzájemný vztah zlepšit. Bohužel Vám nemohu doporučit konkrétního psychoterapeuta v Praze, ale můžete se podívat na záložku Užitečné odkazy zde na naších stránkách a vybrat z doporučených psychologických pracovišť. Neobsahují veškeré možné kontakty, můžete zkusit i sama vyhledat odborníka ve vašem okolí pomocí internetu. Každý klinický psycholog by měl mít dostatek vědomostí a dovedností pro vztahovou práci, i ohledně tématu, co píšete (pokud myslíte narcistickou poruchu osobnosti). Zárukou odbornosti by také mělo být členství v některé z profesních organizací (Asociace klinických psychologů, Česká asociace pro psychoterapii). Pokud je dcera nakloněna ke společné terapii, urcitě bych Vás podpořila nabídky využít, je to skvělá cesta, jak na tom, co se mezi vámi děje, pracovat. Neuvádíte více podorbnějších infomací, abych mohla konkrétněji reagovat, přeji tedy alespoň hodně štěstí a držím Vám palce.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si Vašeho dotazu. Jste opravdu v těžké situaci. Cítím, že Vás problémy s dcerou trápí, ráda byste měla s ní zdravý vztah. Je dobře, že dcera přistoupila na odbornou pomoc a budování Vašeho vztahu. Přímého terapeuta Vám nejsem schopna doporučit. Ale jistě jsou v Praze nějaké možnosti. Za mě je důležité si s terapeutem lidsky sednout. To ale znamená hledat a spolupráci vyzkoušet. Přeji mnoho sil.


Zpět na seznam