nekontrovatelné emoce

Dobrý den mám problémy s emocemi už rok a půl už opravdu nevím co dělat občas prostě začnu mlátit do zdi nebo nemůžu udržet pláč např: ve škole, s kamarády venku zároveň nemám chuť k životu prakticky so sotva vyhrabu z postele.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zcela souhlasím s odpovědí peer konzultantky. Doplnil bych jen drobnosti. Pro ventilování emocí je vhodné hledat různé způsoby (a průběžně je pak používat). Cokoli co není škodlivé či ohrožující, je dobré. Někomu pomáhá se vytančit, vykřičet, sportovat, kreslit, trhat letáky či noviny, psát deník atd. Z odborné pomoci je pravděpodobně nejjednodšší zavolat na některou z linek důvěry nebo se poradit se školním psychologem. Držím palce.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Cítím, že se opravdu trápíte. A je na místě nějaká pomoc. Sama bych nejprve našla někoho, komu se mohu důvěrně svěřit – rodičům, kamarádovi, školnímu psychologovi. Mám vyzkoušeno, že to povolí emoce a lépe se s nimi pak nakládá. Pokud bych vnímala situaci už jako opravdu vážnou a omezující, klidně bych se obrátila na terapeuta/psychologa. Je dobré mít někoho, kdo Vás vyslechne a nabídne pomocnou ruku. Osvědčilo se mi, nebýt na problémy úplně sama. Myslím na Vás a přeji mnoho sil!


Zpět na seznam