Nevěra ve snu

Dobrý den, nevím, zda píší správně, ale potřeboval bych řešení, či nějakou radu. Jsem s přítelkyní necelé dva roky, máme malou dceru společně a ve společné domácnosti s námi žije i její 5letý syn z předchozího partnerství, kterého má s policistou. Má přítelkyně je tak trošku ujetá na policajty a dříve s němi spávala. Poměrně často se mi ve snu zdá, že mě s němi podvádí a to jak přede mnou, tak i mi to říká, že chce být s němi. Nevím, jak dál pokračovat, jelikož mi na začátku vztahu říkala, že to je její problém, že je na ně ujetá, ale já to neviděl jako problém. Po pár měsících ji psal kamarád a zatajila mi to, prý z důvodu, aby jsme se nehádali a o dalších pár měsíců mi zalhala, že její ex sexuální partner, který tedy není policajt, ji psal a psali si o sexu a psali to do detailů. Zároveň než jsme se poznali, žila s bývalým přítelem s kterým už nechodila, ale přes to spolu spali a je to opět policajt. Mám obavy, že mě může podvést, když budu v práci nebo tak i přes to, že tvrdí to, že už ujetá na ně není, ale moc tomu nevěřím, jelikož většinu známých má u policie a kouká po policajtech, když kolem nás projíždějí. Děkuji za Vaše rady, nápady, či cokoliv, co by mi mohlo pomoci. Přeji hezký den.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jestli tomu dobře rozumím, nemáte důvěru ke své partnerce, s čímž souvisí i vaše "černé scénáře", že by vám mohla být nevěrná. Nelze poznat, nakolik se vaše úzkosti objevují i v jiných oblastech života a nakolik jsou spojeny jen s touto situací. Co se týká vašeho partnerského soužití a vzájemné důvěry, bylo by vhodné se obrátit do poradny pro rodinu a mezilidské vztahy, případně na psychoterapeuta, který se zabývá párovou terapií. Pokud míváte úzkosti a neobvykle velké obavy i v jiných souvislostech než je tato, bylo by zřejmě vhodné abyste na tom pracoval individuálně s pomocí psychologa či psychoterapeuta. Pokud jsou potíže v obou oblastech (tedy jak ve vztahu, tak s vašimi úzkostmi) je možné oba tyto postupy kombinovat. Přeji ať se vám daří najít vhodný způsob soužití.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Moc těžko se mi radí ohledně vztahu k vaší partnerce. Bude to asi ještě trvat, než se vám podaří vztah nějak ošetřit, uklidnit rozbouřené emoce. Možná že nakonec nedokážete žít spolu, ale to je věc, kterou je třeba zvážit a asi se vyplatí nejprve se snažit napravit, co se dá. Možná je na vašem vztahu i něco hezkého, přínosného, co by stálo za to. Píšete, že máte společně dceru a ještě jedno dítě v péči. Napadá mě, že pro děti může být důležité, abyste jim věnoval pozornost. Někdy trpí děti tím, že se jejich rodiče něčím sami trápí a nemají pro čas na ně. Možná by vám udělalo dobře obrátit svou pozornost k něčemu, co je vás osobně baví, nebo zajímá.


Zpět na seznam