Osobné problémy

Dobrý den,už delší dobo trpím tím že mezi mnou a pčítelkyní stojí rodiče je mi 18 let a studuji druhou Strední školu ale moji rodiče se ke mně chovaji jako když bych mel 15 let musím furt poslouchat zakaziji mi přítekyni atd.tak se chci poradit co mam delat?Dekuji
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, píšete příliš málo na to, aby odpověď mohla být konkrétnější. Jaké mají rodiče obavy či důvody pro to, že vám vztah zakazují? Zkoušel jste vyjednávat o pravidlech nebo podmínkách, za jakých si můžete dělat co vás zajímá? Například vyjít vstříc některým obavám a nárokům rodičů (byť vám třeba nepřijdou důležité) a za jejich splnění něco chtít? Konkrétní příklad: pokud je trápí např. váš prospěch ve škole, domluvit se na pravidlech jak máte plnit své školní povinnosti (například prospěch), abyste mohl být s přítelkyní do určité hodiny? Nebo domluvit si kolikrát týdně se budete věnovat přípravě do školy (nebo třeba pomoci doma) a kolikrát týdně byste chtěl být s přítelkyní? Pokud se vám podaří domluvit (a následně dodržovat) pravidla, která jsou přijatelná pro obě strany, může to být pro všechny významná úleva a "vítezství". Ať se vám daří .
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, váš dotaz je dost stručný a zřejmě ani nejde o duševní zdraví, takže moje odpověď bude také obecnější. Asi všichni si pamatujeme, jak jsme v tomto věku s rodiči "bojovali" a měli jiné představy, než oni. Věřte, že nám rodiče často mluví do života s těmi nejlepšími úmysly a také ve snaze nás co nejvíc ochránit před vším, co se jim pro nás nezdá dost dobré, bezpečné, prospěšné. Zkuste si s nimi o všem v klidu promluvit. Často v mládí rodičům neradi cokoli sdělujeme a oni se pak o nás bojí ještě víc, než by museli, protože jsou v nejistotě. Pokud by problémy přetrvávaly, doporučuji vám obrátit se nejlépe asi na nějakou poradnu pro rodinu, kde by s vámi mohli vše probrat konkrétněji a poradit vám víc podle podrobnější znalosti vašich problémů. Držím palce, ať najdete řešení.


Zpět na seznam