Paranoia

Dobrý den,dotazuji se na návod chování k osobě která zřejmě má paranoidní poruchu.Alespon nějaká základní doporučení pokud jsou.Druhy dotaz: www.dairus.cz kde je paranoia opsaná zda je to věrohodné a nebo kde se to dá na internetu přečíst da věrohodne protože o paranoidní poruše je toho hodně napsáno na internetu a nevím co je to práve.Dekuji za odpověď na e mail
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, užitečné informace můžete najít například na webových stránkách naší poradny www.stopstigma.cz . Pokud se jedná o blízkou osobu, pak mohou být užitečné i rozhovory s odborníky které ho/ jí mají v péči. Existují i setkání lidí, jejichž blízcí mají potíže s duševním onemocněním. Tam je možno sdílet informace i zkušenosti. Stránky na jejichž věrohodnost se ptáte se mi nepodařilo najít. AŤ se vám daří!
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Hledáte cestu, jak se chovat k člověku, který může být paranoidní a chcete, aby informace byly z ověřených zdrojů a věrohodné. Na našich stránkách naleznete užitečné odkazy, kde můžete vyhledat jak informace, tak i kontakty na odborníky, kteří Vám mohou pomoci: https://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam