Pomoc

Dobry den mam problem potrebovala bych se asi lecit nedokazu resit problemybez pujcek resim problemy z pujckama a dostala jsem rodinu doprusvihu chtela bych to napravit kdyby me nekdo pomohl jit se nekam lecit myslim ze bych se nebranila dekuji
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, co se týká potíží s dluhy a půjčkami samými, bylo by vhodné, abyste se obrátila na některou z dluhových poraden, případně do některé z organizací poskytujících sociální poradenství. Na sociálním odboru městské části či obecního úřadu by vám měli minimálně poskytnout informaci, kam se o pomoc můžete obrátit a zda je reálné pro vás žádat některou ze sociálních dávek. Z vašeho dotazu nijak nevyplývá, jak vaše dluhy souvisí s duševním zdravím. To je klíčové pro doporučení, kam se obrátit. Pokud je příčinou závažnější psychická porucha (například manie, deprese) je na místě se obrátit na psychiatra a toto onemocnění léčit. Při zvýšené konzumaci alkoholu, jiných návykových látek nebo sázení, je na místě kontaktovat adiktologickou ambulanci. Pokud je problém především ve finančním plánování, je vhodné obrátit se na sociálního pracovníka. Jestli je problémem organizování sebe sama, sebeovládání, či třeba odmítání toho co je nevýhodné, bylo by vhodné konzultovat s psychologem. Pokud se nedokážete rozhodnout kde začít, zkuste se poradit na telefonní lince důvěry. Přeji, ať se daří situaci úspěšně zvládnout.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S řešením finančních potíží půjčkami nemám vlastní zkušenost, ale spolupracuji s mnoha klienty, kteří potíže s dluhy a s půjčkami řeší velmi často. A kromě nějakého finančního poradenství, které pomáhá lépe hospodařit s penězmi, jim často pomáhá povídání s psychologem. Obvykle se jedná o souběh mnoha faktorů a je dobré podrobně vše probrat a porozumět tomu, s čím tyto potíže souvisí. V každém větším městě bývají nějaké ordinace psychologů, kde je možné se domluvit na konzultaci. A vzhledem k vaší finanční situaci je třeba dát pozor, aby daný psycholog (psychoterapeut) pracoval na pojišťovnu a ne za peníze od klientů. Přeji vám nalezení dobré pomoci a stabilizaci vaší situace.


Zpět na seznam