pořád si myslím že mi něco je i když jsem zdravý

v hlavě si furt vymýšlím kraviny jako je že se z ničeho nic bojím že mám třeba rakovinu,als,alseichmra nebo nádor.většinou když zapomenu co jsem chtěl říct nebo udělat, pohltí mě strach z alseichmra (panická ataka) i když je to absurdní.jsem schopný chodit z místnosti do místnosti a říkat u toho nahlas nenene.párkrát jsem si myslel že mám i infarkt což mě přivedlo k větší panice a ktomu mě začalo trochu píchat u srdce z toho jak mi rychle buší.10.5 jdu k psycholožšce.párkrát jsem byl i u doktora a nic mi nebylo.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, podle vašeho popisu to vypadá, že vaše potíže souvisí s úzkostí, případně nepřiměřeným strachem (fobií). Jít k psychologovi je bezpochyby vhodný krok. Léčba takového typu obtíží bývá účinná v řádu týdnů až měsíců a sestává z psychoterapie či podávání psychiatrických léků (nejčastěji antidepresiv), mnohdy bývá nejvhodnější oba tytp přístupy kombinovat. Prospěšné bývají i určité změny v životním stylu (přiměřenost zátěže, nápň dne, dostatek tělesného pohybu, společenský kontakt..), relaxační techniky, případně cvičení typu jóga, tai-či. Konkrétní, pro vás vhodný postup, vám vysvětlí psycholog či psychiatr. Přeji, ať se vám daří.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Pocity, které popisujete, dobře znám. V době, kdy mne ve velkém sužovaly úzkostné a panické stavy, jsem se o své zdraví přehnaně obávala velice často. Je to jeden z typických příznaků pro člověka bojujícího z úzkostí. Říká se, že duše mluví řečí těla. A je to pravda. Psychické potíže se často navenek demonstrují jako tělesné obtíže. A člověk pak už sám neví, co si jen vsugeroval a co ho doopravdy fyzicky trápí. Pocity dušnosti, zdánlivé potíže se srdcem, špatné trávení - to vše jsou typické psychosomatické projevy silného stresu. Z vlastní zkušenosti bych se nezaměřovala tolik na obcházení různých lékařů, ale vyhledala kvalitní psychiatrickou a psychoterapeutickou pomoc. Poté se vám uleví i na fyzické rovině. Přeji hodně sil a radosti ze života.


Zpět na seznam