Prosba o pomoc

Mám vntřní problém.Strašně moc totiž nenávidím všechny lidi,strašně mne bolí že jsou,že si dovolí existovat v mojí přítomnosti,nevím co s tím,jsem zoufalá.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, na základě takto stručných informací je obtížné přesněji reagovat. Zřejmé však je, že vás to sužuje a nevíte si s tím rady. Vhodné by bylo probrat podrobněji vaše pocity i okolnosti, jak jste k nim v průběhu života přišla. Vhodným prostorem k tomu může být telefonát na linku důvěry, psychologická či psychoterapeutická ambulance. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, ať už tyto stavy máme z nějakého vysvětlitelného důvodu (např. špatnou zkušenost s lidmi) nebo ani netušíte, kde se ve vás pocity nenávisti berou, myslím, že první dobrá věc je o tom s někým mluvit. I takové pocity jsou legální, nějak ve vás vznikly a ani nemusíte vědět, kde a proč. V rozhovorech o probléme se dá mnohé odhalit, pochopit a nepříjemné stavy i rozpustit, zbavit se jich. Teprve pak se dá uvažovat, co dál - jestli je potřeba něco napravit, vysvětlit s někým konkrétním nebo prostě získat lepší pohled na lidi obecně. Rozhodně věřím, že není dobré tyto pocity potlačovat, stydět se za ně a zakazovat si je, to obvykle moc nefunguje. Pokud máte někoho blízkého, s kým můžete mluvit, odhodlejte se k tomu. Někdy je paradoxně snadnější o některých věcech mluvit s cizím člověkem, pak je asi nejsnadnější využít telefonickou linku důvěry nebo se poohlédnout po nejbližší poradně pro rodinu a mezilidské vztahy. Věřte, že se kousek za kouskem dá pocitům porozumět i se jich zbavit. Moc vám držím palce, ať je vám brzy zase dobře.


Zpět na seznam