Prozba

Dobrý den chtěla bych se zeptat.Mam za sebou docela těžkou minulost.Moje diagnóza dle doktorky je strach,beru na to i léky.I když vím že vše je to jen v hlavě tak mě to strašně ubíjí.Vim že vše zvládnu ale prostě jak má přijít věc že mám překonávat tak jsem v háji.Zvladam těžkou fyzickou práci která mě naplňuje.Ale při ní nemám čas přemýšlet sama nad sebou.Chtela bych být v pohodě.Mam skvělou svoji rodinu ,hodně mě podporují.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den. Těžké životní zážitky mohou opravdu být jedním z faktorů pro vyvolání obav, strachů nebo úzkostí. Ty se mohou projevovat i v situacích, kde to není na místě, nebo mohou mít nepřiměřenou sílu. Je skvělé, že vás práce naplňuje a že máte podporu rodiny. Zároveň to ale nemusí být dostatečná pomoc v tom, abyste těžkou minulost překonala a cítila se dobře. Kromě léků by vám v tom mohla prospět i docházka do psychoterapie (k psychologovi), případně cvičení zaměřené na snížení úzkosti - například jóga, tai-či nebo speciální relaxační techniky (autogenní trénink, Jacobsonova progresivní relaxace). Přeji, ať se vám daří
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vypadá to, že nám chcete něco sdělit, možná se i na něco zeptat. Já osobně ale ve vašem emailu nevidím žádnou otázku a tak vlastně nevím, s čím bych Vám mohla poradit. Někdy je těžké se zeptat. Nezbývá mi, než Vám popřát mnoho sil a pohody, kterou si přejete.


Zpět na seznam