První stěhování

Dobrý den, nevím jestli píšu na správné místo, ale nevím kam jinam se obrátit.Napíšu jen hodně stručně. Rád jsem trávil čas ve velkých městech, byla to příjemná změna oproti maloměstu odkud pocházím.Ale přímo ve velkém městě žít je druhá věc. Udělal jsem obravskou chybu a zůstávám jen proto, že si připadám jako malý kluk, který neví co chce a nechci působit nepříjemnosti nadřízeným, protože to není zase tak dávno, co jsem se nastěhoval. Jediná pozitivní věc je, že jsem si srovnal priority v životě. Chci vás poprosit o názor spíš než řadu, protože výběr ze dvou možností je jen na mě.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, myslím že je normální občas názory upravit či změnit, tím spíše, pokud se týkají něčeho, co nelze do detailu předpovědět a osobní zkušenost je nezbytná. Z toho co píšete mi není zřejmé, proč to hodnotíte jako obrovskou chybu. Prodal jste v původním bydlišti nevýhodně byt a nemáte se kam vrátit? Musíte sobě i dalším lidem přiznat, že se teoretická představa liší od zažitké zkušenosti a změnil jste názor? Je taková změna zásadní pro mezilidské vztahy? Nebo je vám "jen" nepříjemné sdělit v zaměstnání že se chcete odstěhovat? Možná by vám situaci usnadnilo, kdybyste své prožitky a pochyby s někým sdílel. Možná také není nezbytné dělat všechny změny hned. Lze je rozvážit, naplánovat a realizovat s určitým časovým odstupem, který vám změny usnadní. A nakonec, dost možná jste tímto pokusem zažil a zjistil více, než "že pro vás není". A i kdyby.. ujasnění životních priorit je cenná věc. Držím vám palce, ať se daří.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Upřímně nevím , zda bude můj názor odlišný od Vašeho. Mohu jen vzpomenout na svojí zkušenost z dřívějších let. Také mě lákalo žít ve velkém městě. Snad pro jeho anonymitu. Měla jsem pocit, že mě tam nikdo nezná, tudíž ani neodsuzuje. Na velkém městě jsem také ocenila velkou příležitost ke kulturnímu vyžití. Milovala jsem návštěvy galerií. Ale po čase jsem zjistila, že to co se mi zdálo zprvu jako přednost se změnilo v mínus, Zejména anonymita. Pociťovala jsem potřebu někam patřit, mít s kým prohodit pár slov. Ve velkém městě byl velký shon a chaos, který mě nesvědčil ani na psychiku. Proto jsem se odstěhovala na menší město, Zde jsem spokojená, konečně cítím, že někam patřím. A je to v souladu s mým životním tempem. Vaše dilema s prací je věc druhá. Domnívám se, že by zaměstnavatel Vaše stanovisko pochopil a akceptoval. Myslím, že při rozhodování je důležité nezklamat hlavně sám sebe. Někdy pomůže při rozhodování napsat plusy na jednu stranu papíru a zápory na druhou, a pak porovnat a zjistíte , co u Vás převládá. Hodně štěstí při rozhodování. Katka


Zpět na seznam