Rodiče-senioři

Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o podporu terénní formou, jde o povídání s otcem 71let, který pečuje o svou ženu, která je ve 4stupni inv. - bohužel po CMP poškození poloviny těla a řeči. I u ní sleduji návaly vzteku, když nechápeme co přesně myslí. Otec je zapojen přes den i noc. My pečujeme o víkendech a přesto nás to vyčerpává a izoluje, je zde velký stres od otce a vztek od matky. Otec je vyčerpán o to víc. Pečovatelskou službu využíváme, jsou skvělý.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tato poradna funguje pouze on-line formou, nejsme tedy schopni nabádnout osobní setkání ani docházku domů. O možnostech ve vašem regionu i o tom jaká péče je nyní pro vašeho otce vhodná by bylo vhodné se poradit s pečovatelskou službou a s lékařem, který má vaše otce v péči. Držím palce!
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Pokud jsem to dobře pochopila, poptáváte psychickou podporu pro otce, který je nyní v náročné životní situaci. Tato poradna však funguje pouze jako online poradenství. Nesetkáváme se s lidmi "naživo". Bylo by třeba zapátrat v místě vašeho, respektive otcova bydliště. Umím si představit různé formy podpory - od rozhovorů s psychologem, přes odreagování se v nějakém klubu pro seniory až po využití dobrovolnických služeb. Vše se však odvíjí od toho, kde žijete. Ve větších městech bývá nabídka podpůrných služeb samozřejmě větší. Kontakty lze najít na internetu. Velmi však oceňuji, že takto na otce myslíte. Pečující osoba také potřebuje péči. Moc dobře to znám na vlastní kůži. Přeji hodně sil.


Zpět na seznam