Skončené kamarádství po 20 letech

Dobrý den,je mi 24 trápí mě ukončené kamaradstvi s kamarádkou se kterou jsem kamaradila už od školky. Na konci dubna mě začala ignorovat a vymlouvat se proč se nemůžeme vidět. Na konec z ni vypadlo, že ji vadí, že jsem pořád smutna a pesimisticka kvuli rozpadajicimu se vztahu s přítelem. Celý květen se mnou nemluvila. Poté se najednou sama ozvala a vypadalo to, že se zas budem bavit, ale to jsem se asi spletla protože při pokusu se sejít nastalo opět ignorovani.V červnu mi nabulikovala jak se ještě bavit budeme a že mě nechce ze sveho života vymazat. Nejvíc mě bolí že mi navesela na nos falesnou naději a lhala, že neni na socialnich sitich, aby se mnou nemusela mluvit. V srpnu mi akorát poprala k narozeninam a nyni mě ignoruje na všech socialnich sítích, neodepise na sms ani nebere telefon. Vidim, že pro ni už očividně neexistuju, ráda bych si to s ni chtěla uzavřít a aspoň se rozloucit, ona mi ale závěr nechce poskytnout a nedovolí mi za ni zavřít dveře. Jsem z toho už opravdu hodně nešťastná protože to nemám uzavřené a tak mi pořád leží v žaludku.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, do značné míry souhlasím s tím co vám píše peer poradkyně. Kromě toho se mi hlavou honily úvahy o tom, zda nemohlo být vysvětlení vaší kamarádky do značné míry pravdivé. Třeba toho na ní opravdu bylo moc a nemohla to z nějakého důvodu snášet. Možná se, pokud nebude zatíženo takovými nároky na potřebu pomoci a podpory, vaše kamarádství do určité míry obnoví. Každopádně by pro vás bylo výhodné, najít další zdroje a způsoby, jak se s rozchodem s přítelem smířit. Stejně tak by pro vás bylo dobré, rozšířit síť kamarádů (a časem snad i přátel) o další lidi. Pokud se vám to nebude dařit samotné, nebo s pomocí lidí kolem sebe, můžete vyhledat odbornou pomoc - psychologa či psychoterapeuta. Držím palce
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vážím si Vašeho dotazu. Moc mě mrzí Vaše odloučení od kamarádky. Vnímám, že je to pro Vás důležité a trápí Vás to. I když je to těžké, takové náhlé přetržení vztahu se občas objeví. A to, aniž bychom věděli proč. Každý má své důvody, o kterých často vůbec nevíme. A můžeme jen hádat. Také jsem měla ve svém životě osoby, které najednou zmizely. A přiznám se, že to občas trvalo velice dlouho, než jsem se s tím smířila. Ale smířila a objevili se jiní, se kterými mám krásná přátelství. Ke kamarádství nelze nikoho nutit. Já sama se snažím tomu dát čas a když už se nepotkáme, beru to, že to tak mělo být. Přeji hezký den.


Zpět na seznam