Spolužákovo chování

Jde o spolužáka. Když jsme spolu chodili do kurzu,tak jsem něco např. začala říkat o přestávce a on mi začal skákat do řeči a říkal:" No to víš že jo, no to říká každý no, no to víš že jo." Nebo mi schválně chvíli držel papír, abych nemohla otočit na další cvičení. Holky se dále např.o přestávce bavily o menstruaci a on jak to slyšel, pronesl: "Menstruujici žena". Nebo jednou v rámci nějakého tématu říkal, že je čestný muž. Poslední den školy kvůli mě přišel sám do třídy, aby mě pozval ven. Já jsem ho z pochybnosti odmítla. Uplynulo 2, 5 roku a měli jsme sraz z kurzu. Bohužel jsem na sraz šla jen já, on a naše společná spolužačka. Šli jsme do pizzerie. Spolužák byl ke mně odtažitý.Bavily jsme se o studiu i práci. Pak nám začal říkat zřejmě nějaký sexuální vtip:" Když kluk se chtěl s holkou vyspat a měl *** péro. Potom jsme si četli jídelní lístek a začal říkat:" prcat, zprcat, já to tady zprcám." Sraz skončil a šli jsme do MHD. Řekla jsem mu, že mi klidně může napsat a s ostatními lidmi z kurzu si můžeme zahrát nějakou aktivitu. Odpověděl stroze :" Jo, dobře". Byl chladný, neměla jsem z toho dobrý pocit. Žádná zpráva mi od něho nepřišla,tak jsem mu napsala sama, že mu přeji hezké vánoční svátky, ať se mu podaří zkoušky a že bych šla na nějakou vánoční procházku do Prahy a jestli chce, tak se může přidat. Zprávu si zobrazil a nic neodpověděl. Nechápala jsem, když jsme domlouvali sraz do pizzerie, tak se mnou mile komunikoval. Co si o jeho chování myslet?
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, před časem jsem totožný dotaz zodpovídal, zřejmě se k vám nedostala odpověď. Odpovídám tedy stejně, nic lepšího mě k tomu nenapadá. ------ Dobrý den, podobně jako vy si myslím, že takové chování je zvláštní a může věst k řadě problémů v interakci s dalšími lidmi. Z informací které uvádíte nelze seriózně vyvodit, jaká je příčina tohoto chování. Chápu, že vám tato zvláštnost může vrtat hlavou, zároveň si myslím, že při takto sporadickém kontaktu s tím nic nenaděláte a příliš se vás to netýká. Přeji, ať se vám daří.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Z uvedeného popisu spolužákova chování lze jen velmi těžko odvodit, jak jeho slova a činy hodnotit. Zdá se mi, že je pro vás jeho chování nesrozumitelné a nějakým způsobem i nepříjemné, matoucí. Na vašem místě bych se asi snažila obklopovat se lidmi, kteří by mi byli nějakým způsobem bližší a s nimiž by trávení volného času pro mne bylo příjemné. Možná chce být mladý hoch zajímavý - lišit se a tím zaujmout. A nebo má možná nějaké psychické obtíže, ale asi si nejste natolik blízcí, aby bylo na místě s tím tyto otázky nějak otevírat a doporučovat mu třeba nějakou odbornou moc. Je od vás ale hezké, že se o spolužáka zajímáte a snažíte se mu porozumět. Přeji vám mnoho radosti z hezkých vztahů s kamarády a spolužáky.


Zpět na seznam