stěhování

Dobrý den. Rodiče se chtějí stěhovat ale já nechci. Mám tu kamarády a nechci je opustit. Já se s tím nechci smířit. Neví mjak tu celou situaci vzládnu.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, úplně rozumím tomu, že se nechcete stěhovat, že nechcete opustit kamarády. Bohužel píšete moc málo informací, abych si dokázala lépe představit, jak konkrétně Vaše situace vypadá. Jak daleko se stěhujete, za jak dlouho, protože podle toho by bylo možné naplánovat, jak se s tím vyrovnávat před i po stěhování. Také nepíšete, jak moc se s Vašimi rodiči dá o tom hovořit, pokud alespoň trochu ano, pak s nimi můžete probrat, jak se cítíte a můžete společně hledat cesty, jak to zvládnout co nejlépe. I rodiče by Vás mohli podpořit, pokud budou od Vás vědět, co potřebujete a když se pokusí vcítit do Vašich pocitů. Umím si tedy také představit, že se na ně možná za celou situaci zlobíte. Možná máte ve svém okolí ještě jiného člověka, ke komu máte důvěru a s kým by bylo možné se o stěhování bavit a hledat společně cestu pro Vás. Pokud nikoho takového nemáte, anebo se Vám nechce za nimi jít, je určitě také možné obrátit se na Linku bezpečí, ať už telefonicky, nebo mají také chat, kde anonymně proberete svou situaci více do detailu, své pocity, možnosti co dělat a jak se s tím smířit, co s rodiči vyjednat, aby Vám v tom celém bylo lépe. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Z Vašeho , krátkého dotazu jsem vyrozuměla, že jste na rodičích ještě závislý/á. Domnívám se , že stěhování není důvod k přerušení kontaktů s Vašimi současnými kamarády. Dnes již existují možnosti, mluvit s přáteli po telefonu nebo přes skype. To , že se přestěhujete, neznamená, že s nimi musíte ztratit kontakt. Se souhlasem rodičů , je můžete jezdit i na víkend navštěvovat. A taky nikde není psáno, že nerozšíříte okruh svých přátel o nové kamarády v novém bydlišti. I já jsem se před 9 lety přestěhovala do místa, kde jsem nikoho neznala. Dnes mám přátelé nejen na novém místě bydliště, ale zůstala jsem v kontaktu i s kamarády z dřívějška. Pokud to na začázku pro vás bude těžké a budete potřebovat o tom s někým nezúčastněným mluvit, můžete volat na Linku Bezpečí 116 111, která pomáhá dětem i při řešení každodnních životních starostí a problémů. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam