Strach s cesty v aute

Dobrý deň priateľ mna strach z cestovania v aute, stačí len pár metrov a už sa mu ťažko dýcha začne mu silno búchať srdce, lekár mu predpísal lieky no bojí sa ich brať tým pádom sa stoho nemôže vyliečiť stále sa to zhoršuje a bojím sa že už nevylezie ani z domu ak by ste mi mohli nejako poradiť budem veľmi rada
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zcela se ztotožňuji s odpovědí peer poradkyně. Za vhodnou bych považoval odbornou pomoc - psychoterapii a pravděpodobně též psychiatrické léky. Držím palce!
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Dlouhé roky se léčím s úzkostmi a s panickou poruchou, takže nepříjemné stavy, které zažívá váš přítel, dobře znám na vlastní kůži. Jsou to stavy opravdu velmi nepříjemné a proto na ně člověk pochopitelně reaguje vyhýbavým chováním. Nikdo se nechce vystavovat tomu, co mu dělá zle. Proti úzkostem mi pomohla kombinace užívání léků a docházení na psychoterapii. Váš přítel zřejmě nemá k předepsaným lékům důvěru, což je velmi časté. Psychiatrické léky mezi laickou veřejností často nemají dobrou pověst. Ale vyzkoušela jsem si, že pokud je lék dobře zvolený, pak může přinést opravdu značnou úlevu. Možná by příteli pomohlo, aby si o svých obavách z léků popovídal s lékařem, který mu je předepsal. Náš strach často pramení z nedostatku informací. Přeji vám oběma brzké zlepšení situace.


Zpět na seznam