Terapeutický pobyt

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Hledám nějaký psychoterapeutický pobyt. Hledám nějaký dlouhodobější pobyt v přírodě, daleko od všeho, kde bude k dispozici terapie, psycholog, arteterapie atd. Může to být i něco spirituálně zaměřeného. Nechci žádnou léčebnu, tam už jsem byl, ani nechci stacionář. Hledám něco jako komunitu, komunitu pro lidi s depresí. Uprimne vam dekuji za odpověď. Na netu nemuzu nic najit.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, o existenci přesně takové služby, kterou popisujete nevím. Dříve existující terapeutické komunity pro "pacienty s neurózou", kam bývali přijímáni i lidé s depresivními příznaky, řadu let nefungují. Dnes existují obdobné programy jako "psychoterapeutická oddělení" při psychiatrických nemocnicích. Jedná se o otevřená oddělení, která příliš nepřipomínají běžná příjmová oddělení, personál většinou chodí v "civilu" ale jsou obvykle v areálu nemocnice. Namátkou taková pracoviště mají: v PN Bohnice (Oddělení 3), PN Kosmonosy (Sadská), PL Šternberk, PN Kroměříž, PN Beřkovice a řada dalších. Nevím, co přesně vás k odmítání stacionáře a možná i tohoto typu služby vede, nemohu tedy navrhnout adekvátní náhradu. Je možné, že některé z vašich představ by naplnil pobyt v lázních. V některých z nich existují i psychoterapeutické programy a od řady lidí s psychickými potížemi jsem na takový pobyt slyšel chválu. O přesnějším uspořádání programu ani jeho kvalitě však nemám informace. Přeji ať se vám daří.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Hledáte terapeutické místo v přírodě a s nabídkou programů pro duševní zotavení. Za sebe Vám mohu doporučit léčebné lázně Priessnitz v Jeseníku. Je zde vše co jste jmenoval a pro mě je to každoroční měsíční oáza klidu, která mi dodá sílu a díky níž nemusím být hospitalizovaná. Na webových stránkách lázní máte veškeré informace, jak si zažádat o komplexní péči (hrazenou pojišťovnou). Pokud se do lázní vydáte, doporučuji Vám účast na skupinových terapiích, díky nimž se začleníte mezi lidi s podobnými potížemi. Těchto pacientů je zde většina, lázně jsou zaměřeny na léčbu duševního zdraví. Naleznete zde klid i mnoho podnětů k přemýšlení. Přeji Vám vše dobré!


Zpět na seznam