Uzavrena ve svych myslenkach

Dobry den asi jsem az moc citlivy clovek, hodne si vycitam z minulosti z rozchodu s expritelem kteremu jsem ublizila,mezitim jsem poznala osobu ktera me podrazila, verila jsem mu a mam pocit ze mi to patri , pak jsem byla nejakou dobu sama a stale zpytovala svedomi ze mi vse patri a ze uz zustanu sama a ze to tak mozna bude nejlepsi , nyni mam uz 3 roky noveho pritele ktereho miluji , bydlime spolu ale nas vztah je od zacatku hodne vybusny i tak se mame radi a porad jsme spolu , hodne jsme si toho spolu prozili, nechci rozebirat detaily proc, zkratka mam v sobe urcitou bolest , vztek a zacinam pocitovat neduveru vuci ostatnim a vsem okolo sebe , hodne se myslenkama vracim zpet kdy vse davalo jeste smysl a smer , zacinam se do sebe uzavirat abych nikoho nezatezovala nebo se vubec nesverovala a ziju jen se svou hlavou plne neduvery, vycitek a negativni nalady , nekdy mam stavy ze uz nemam z niceho radost jen prijit z prace udelat to co mam, jit spat a dalsi den znovu prezit , parkrat sem premyslela nad tim, ze nechci dal zit na tomhle svete s myslenkou ze se odprostim od sve hlavy a myslenek ktere me s prestavkami asi posledni 4 roky provazeji , posledni dobou nekdy brecim a najednou se pristihnu ze ani nevim proc , hodne veci mi je lito , nevim co to je .....nedokazu sama se sebou zit , prestavam si myslet že e jsem normalni clovek, nedokatu specifikovat sve pocity , nedokazu odpustit sama sobe ani jinym , nedokazu zit dal
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, způsobů, jak dojít klidnějšího nitra (pokud jsem správně pochopil, to je vaše otázka) je celá řada. Někomu k tomu pomáhají dobré a silné mezilidské vztahy, někomu smysluplná práce, jinému koníček kterým žije, sport nebo meditování, řadě lidí pak kombinace těchto věcí. Možnou cestou, která se s dříve uvedenými nevylučuje, může být i psychoterapie. Mohla by vám pomoci v dalším zpracování zřejmě důležitých a nelehkých partnerských zkušeností, v hlubším pochopení proč se současným životem nejste spokojená i v hledání způsobů jak to zlepšit. Považuji za pravděpodobné, že vaše nepříjemné pocity i svírání na hrudi s tím souvisí. Pokud se vám to nedaří změnit vlastními silami, považuji za vhodné a legitimní řešení návštěvu psychologa či psychterapeuta. Přeji ať se vám podaří najít životní spokojenost.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, jestli dobře rozumím popisu Vaší situace, máte za sebou složité partnerské vztahy a nelehké rozchody. Podle mého názoru můžete mít možná i obavy ze vztahu současného, i když k tomu, jak se zdá, není důvod. Myslím, že není dobré obracet se příliš k minulosti a vyčítat si, co jste udělala špatně či kdo něco špatného udělal Vám. Chápu, že není jednoduché složitou minulost odložit, vyrovnat se s ní, odpustit sobě i jiným a jít zase dál bez výčitek, nedůvěry a negativity. Ale jde to, také jsem to zažila. Na Vašem místě bych neváhala vyhledat psychologa/psychoterapeuta. Věřím, že Vám může pomoci a že s odbornou podporou můžete postupně vyřešit Vaše potíže. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam