Úzkost

Dobrý den chtěla bych se dozvědět více o tom, že když např. přijedu z tábora mám takovou úzkost až smutek ale nevím jak se to jmenuje chtěla bych si o tom něco počíst děkuju předem.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, při návratu z tábora můžete pociťovat celou řadu emocí včetně úzkosti nebo smutku. Může to mít řadu různých důvodů - například, co pro vás s koncem tábora zkončilo, nebo s tím co vás po návratu čeká. Samo o sobě to není neobvyklou reakcí - je to jedna z možných reakcí na změnu. (A sám si na podobné prožitky v dětství vzpomínám.) Nemám pocit, že by to mělo mít nějaký zvláštní název. Přínosné by mohlo být, kdybyste mezi svými kamarády a dalšími blízkými zkusila vypátrat, jak takové změny prožívají oni a co jim pomáhá k lepšímu překonání. Přeji, ať se vám daří!
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. děkuji za Váš dotaz. I já si vzpomínám na období, kdy mi bylo "krásně smutno" . S přítelem jsme tomu říkali "krasosmutnění". Jako příklad uvádíte návrat z tábora. Léto je plné zážitků a tábory také. Vzpomínám, že při nástupu do školy jsem si připadala o něco zkušenější a starší. Bylo mi líto, že prázdniny končí, a s nástupem školy přišel i podzim. Zbarvilo se lístí, lavičky v parku byly opuštěné. Pociťovala jsem určitý druh smutku. Něco hezkého skončílo a zároveň začínala povinnost a nové zážitky ve škole. Ty však nevyvážily prožitek z prázdnin a "malých lásek". Do dnes na ně ráda vzpomínám. Domnívám se , že "krasosmutnění" k určitému věku patří. Hodně štěstí v životě. Katka


Zpět na seznam