Úzkost

Dobrý den je mi 16 let a v neděli jsem si párkrat potahla marihuany. Teď je ponděli a měla jsem blbý stav. Viděla jsem jednou zrychleně, jednou zpomaleně, bylo mi blbě a měla jsem sucho v ústech. V noci jsem měla hrozný úzkosti který jsou už nějakou dobu ale nikdy nic hroznyho a teď se to zhoršilo a přetrvava to do ted. Občas si přijdu otupělá a jakoby mě něco tlačilo na hrudi. Nevím co by to mohlo být a co s tím mám dělat.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je celkem běžné, že marihuana může vyvolat úzkostné stavy a u lidí kteří úzkosti již mívají je dále zesílit. Tyto stavy mohou přetrvávat i několik dní po užití, vzácněji pak až několik týdnů. Tělesné projevy které popisujete jsou s velkou pravděpodobností také projevy úzkosti. Dobré je vědět, že úzkosti jsou sice subjektivně nepříjemné, nejsou to však stavy, které by člověka ohrožovaly na životě či zdraví. Pokud jsou úzkosti nepříjemné, ale "dají se vydržet", můžete využít různých aktivit, jak je dále zmírnit - například cvičení, koupel, hudba, rozhovor s přáteli, rukodělné práce atd. Pokud se to vydržet "nedá" nezbývá nic jiného než navštívit psychiatrickou pohotovost případně praktického lékaře. Do budoucna by pak samozřejmě bylo vhodné, abyste se konopí i dalším drogám vyhýbala. Přeji, ať je brzy lépe!
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Sama zkušenost s marihuanou nemám, ale kamarádka mi vyprávěla o své zkušenosti z dob gymnázia a její popis byl podobný. Když cítím tlak na hrudi, obvykle to bývá úzkost, která u mě pak přetrvává několik dní. Doporučila bych Vám svěřit se někomu blízkému, kdo Vám bude oporou, než se Vám uleví. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam