Vztahy

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, jeslti je nějak možné a popřípadě jak to udělat a jak promluvit do duše klukovi kterému je 16 let za chvilku 17 do teď neměl poradně vztah a jediné co děla je ze si holky a odkopne a jen si s není hraje. je nějak možné z tohoto kluka udělat fajn kluka co bude mít vztah a oči jen pro tu jednu….nějak mu promluvit do duše nebo něco říct/napsat Předem dekuji
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, promlouvání do duše samo o sobě změnu chování nezařídí. K tomu je potřeba uvědomění, že je něco špatně a snaha to změnit. Co s tím můžete dělat vy, se značně odvíjí od toho, v jakém jste vztahu, což neuvádíte. Pokud jste ta, s kterou "si hraje", můžete mu například upřímně říct, čím vám ubližuje, jak si chování ve vztahu představujete a jaké chování nebudete snášet. Pak nezbývá než, hranice držet. Což pro něj může být ponaučení, že to neprochází a pro vás ochrana před zraněním. Pokud jste jeho kamarádka nebo třeba sestra, můžete mu nabídnout své pozorování a názor. Jak s ním naloží, je především v jeho rukách. Ať se vám daří.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz, který je velice složitý na zodpovězení. Tohle je náročný věk, ve kterém se většinou neposlouchají autority. A samotná otázka vztahů je velice citlivá. Za sebe bych řekla, že k tomu musí dojít sám. Abych pravdu řekla, nevím ani, jak takový rozhovor navázat. Hodně záleží, jaké máte mezi sebou vztahy. Pokud kamarádský, bude to jednodušší. Ale znovu, za sebe bych řekla, že to musí pochopit sám ze své zkušenosti, vyzrálosti. Tohle nejde jednoduše poručit. Přeji mnoho trpělivosti a hezké léto.


Zpět na seznam