Zapomínání

Dobrý den, nejsem si jistá jestli to sem patří ale za zkoušku nic nedám. V Posledních 2 měsících mám problém s tím, že velmi často zapomínám a často slyším jakoby za mnou někdo (nebo v dálce, v okolí) chodil nebo mluvil. Když si toho začal všímat i přítel začala jsem to vnímat ještě víc. Např. Během pár minut zapomenu že jsem o něčem mluvila a znovu o tom mluvím. Sama v sobě zapomenu myšlenku vteřinu na to co jsem nad ní přemýšlela atd.. děje se to několikrát denně. Často když se s někým bavím mám pocit jakoby na mě mluvil někdo další jen z dálky, když někde jsme nebo si jdeme zaběhat furt se otáčím protože si myslím že kolem nás někdo probíhá nebo volá mé jméno. S nikým jsem o tom nemluvila ale od chvíle kdy mě na to několikrát přítel upozornil jsem nad tím hodně přemýšlela. Je mi 20 let.. předem děkuji za odpověď.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, stavy které se snažíte popsat mohou mít různé příčiny. Některé mohou být zcela banální – například poruchy pozornosti (a s nimi související potíže s pamětí) mohou vznikat v důsledku únavy, přetížení, tělesné nepohody atd. Jiné však mohou mít závážnější příčinu, kterou je vhodné řešit bez zbytečného odkládání ve spolupráci s odborníky. Rozlišit mezi nimi však na základě písemného kontaktu na dálku není možné. Pokud se vaše potíže nelepší nebo dokonce zhoršují, považoval bych za vhodné konzultovat vše s psychiatrem. Ten je kvalifikovaný k tomu situaci zhodnotit a doporučit vám vhodný postup. Přeji, ať se daří.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Rozumím tomu, že vás popisované stavy a situace znervózňují a že si nejste jistá, co se to vlastně děje. Já sama mám se zapomínáním a s nesoustředěností také četné zkušenosti. Většinou se to zhoršuje, když jsem unavená nebo když jsem více ve stresu. Popisované stavy by asi nejlépe posoudil odborník - psycholog nebo psychiatr, který by si s vámi podrobněji popovídal. Pokud vás to obtěžuje v každodenním fungování, myslím, že by stálo za to pomoc vyhledat a poradit se. Zde v poradně je přeci jen těžší vaše obtíže posuzovat na základě pár vět. Přeji vám mnoho zdraví a radosti ze života.


Zpět na seznam