žárlivost

Dobrý den, je to problém a vždycky když vidím ve škole a nebo jak byla v naší škole akce magický zahrady venku tak vždycky vidím kluka co dělá s jinou spolužačkou dokonce a v jednu spolužačce poplacál na její zadek a zase se pak k němu sedla na klín a on to dělal on a já začala žárlit jo bylo mi nepříjemné se na nich dívat a dokonce jí má na Facebook v přátelích ,a dokonce se bojím že se ještě víc zblížej nebo že jí zase udělá a začne s ním flirtovat, a zase vidím někoho jiného co také dělá jiný kluk se svou spolužačkou a ona po něm jde i on ale s flirtu, a já jsem potřebovala od vás pomoci a radu co s tím???
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, identickou otázku vám zodpověděl kolega Petr Šturma 2.6. Z psychologického hlediska nemám nic, co bych k jeho odpovědi dodal. Přeji se vám daří.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, pokud dobře rozumím Vaší otázce, jde Vám o to, jak se vypořádat se žárlivostí, týkající se Vašeho přítele. Žárlivost je nepříjemná záležitost, dokáže člověka často vyvést z míry, může mít bolestivé následky, vést k neklidu a duševní nepohodě. Sama jsem to několikrát zažila, a i když jsem se snažila být nad věcí a nežárlit, moc mi to nešlo. Někdy jsem reagovala hystericky, křičela na přítele a říkala mu ošklivé věci. To nebylo dobré řešení, toho jsem pak litovala. Co se mi ale osvědčilo, bylo řešit svoji situaci v klidu, popovídat si o tom, co mě trápí, otevřeně sdělit, co mi vadí a proč si myslím, že mám k žárlivosti důvod. Na Vašem místě bych to zkusila také. Věřím, že si tak můžete leccos ujasnit a že se Vám uleví. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam