Ztráta vnímání okolí

Dobrý den. Jezdím s kamionem.Šel jsem k bratrovi kde měl postavenou stříšku u hlavního vchodu a já ji při příjezdu neviděl. Pak jsem v hlavě vynechal celý týden v měsíci. Jako kdyby vůbec nebyl. Teď se mi to postupně stupňuje. Začalo to při tom, když jsem viděl první nehodu. Jak se mám k tomuto postavit a hlavně jak to řešit. Díky za odpověď
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, chápu že vás takové změny lekají. Bohužel však nejsem schopný si z takto krátkého vysvětlení udělat představu, nakolik jsou tyto potíže významné, rozsáhlé ani jak se vyvíjejí v čase. Nevím ani nic o dalších možných faktorech ve vašem životě, jako je například stres, únava, úrazy, onemocnění atd. Teoreticky může jít jak o nepříliš významné výpadky pozornosti a paměti, tak o reakci na stresující událost, ale i o projevy úrazu či onemocnění. Vhodné by bylo, abyste nejdříve absolvoval tělesné vyšetření pro vyloučení somatických (tělesných) příčin v neurologické ambulanci či o praktického lékaře. Pokud to bude na místě, jistě vám doporučí psychologickou či jinou péči. Držím vám palce a přeji, ať to není nic vážného.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Přiznám se, že úplně nevím, jak reagovat na váš dotaz, protože je to hodně specifická věc, se kterou nemám žádnou osobní zkušenost. Stává se mi, že mívám poruchy paměti a soustředění nebo nejistého vnímání v případě, že jsem třeba hodně unavená a smyslově přetížená. Podobné potíže si pamatuji i z doby, kdy jsem trpěla opravdu silnými úzkostmi a okolní svět ke mně jakoby doléhal jen z dálky. Ale to, co popisujete vy, je přece jen něco jiného. Možná by bylo na místě nějaké psychologické vyšetření, jehož součástí jsou i testy zaměřené na paměť a schopnost soustředit se. To by posoudil psycholog nebo psychiatr. V každém případě je od vás správné a zodpovědné, že chcete tyto obtíže řešit už jen pro to, že jezdíte s kamionem a nechcete způsobit případnou nehodu. Držím palce, aby jste brzy našel odpověď a řešení svých potíží.


Zpět na seznam