Dotaz na to, co se v konečné podobě starobního důchodu vyplatí více.

Dobrý den, je mi 48let, mám 3.stupeň inv.důchodu v částce 15.266,-. Chci jít do práce na částečný úvazek 20 hodin týdně. Jaký je Váš názor na můj dotaz. Chci nyní chodit cca 2-3 roky na částečný úvazek 20h nebo později 30h týdně a pak si najít práci na plný úvazek, pokud se zapracuji na tom částečném úvazku. Myslím si, že pro budoucí výpočet mého starobního důchodu, až dosáhnu věku 65let dle současné právní úpravy je vyhodnější jít časem na plný úvazek i s rizikem snížení invalidity posudkovým lékařem. Pokud bych zůstal do konce pracovního života na částečném úvazku a pobíral stále 3.stupeň id pak by se mi přece mohl tento inv. důchod změnit na starobní ve stejné výši? Nebo je přeci jenom výhodnější později jít na plný úvazek a mít větší osobní vyměřovací základ? Děkuji za Váš názor. Jirka V.
Avatar

Lenka Vaňková

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pane Jirko. Bohužel nejsem schopna propočítat, která varianta je pro Vás do důchodu výhodnější, ale věřím, že by Vám s tím poradili na okresní správě sociálního zabezpečení. Otázkou asi zůstává, jestli se v budoucích letech nezmění výpočet pro důchod. Určitě je moc dobře, když se zapojíte do pracovního procesu i částečným úvazkem a přeji Vám, aby se Vám v tomto směru dařilo a cítil jste se spokojený a naplněný. LV
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Máte zájem i o reakci peer poradce. Já však nejsem nijak znalá v oblasti sociální práce a popravdě vůbec neznám odpověď na vaše dotazy. Věřím však, že kolega sociální pracovník vám odpoví poučeněji. Ode mne tedy jen srdečný pozdrav a přání pevného zdraví.


Zpět na seznam