Hospitaizace

Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jak je to v případě pacienta, u kterého psychiatr uzná, že by byla vhodná hospitalizace, ale tento pacient má dítě, o které se nikdo jiný nemůže postarat. Jak se tato situace řeší. A musí dětský doktor spolupracovat s psychiatrem rodiče při vážnější psychiatrické diagnoze rodiče a informovat ho, nebo tato spolupráce neprobíhá?
Avatar

Petr Sturma

Odpověď odborníka:
Dobrý den. Na takovouto situaci bohužel žádný univerzální postup neexistuje. Tyto situace, pokud je to jen trochu možné, bývají řešeny v rámci rodin, nebo za pomoci přátel. Pokud žádnou takovou možnost nemáte, obraťte se na místní úřad, nejlépe přímo na OSPOD, kde by Vám měli poradit s nějakou formou dočasné náhradní péče. Co se týká spolupráce dětského lékaře s psychiatrem rodiče, tak žádná taková spolupráce určitě není povinná. Pokud ale považujete jejich vzájemnou komunikaci za důležitou (a já bych Vás v takovém postoji určitě podpořil), můžete lékaře o vzájemnou komunikaci požádat. Domnívám se, že by Vás neměli odmítnout. Přeji Vám, aby se tuto situaci podařilo vyřešit.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S touto problematikou nemám jako peer poradce, pracující zejména se svou vlastní zkušeností s duševním onemocněním, žádnou zkušenost. Odkážu Vás tedy na odpověď mého odborného kolegy v poradně. Za sebe bych Vám jen ráda popřála hodně sil a pokud možno rychlé nalezení odborné i obyčejné lidské pomoci. Nevím, zda jste oním rodičem Vy, nebo někdo jiný, ale všichni víme, jak je výchova a péče o dítě psychicky náročná sama o sobě. Tím spíš, když má rodič nějakou psychickou zátěž a je na to sám. Věřím však, že po nastavení vhodné léčby a nalezení dalších zdrojů podpory půjde celou situaci zvládnout. Držím Vám palce!


Zpět na seznam