ID 1, PAS, schizoidní porucha

Dobrý den, v roce 2008 jsem žádala o invaliditu, tumor. 2009 dítě. V roce 2014 jsem dostala status OZZ po úrazu ve volném čase, změny na krční páteři. Od R. 2004 jsem nemohla zavadit o práci.2017 jsem navštívila psychologa na doporučení poradenského centra na VŠ. A bylo mi naznačeno, že mám organickou duševní chorobu. 2019 jsem si vyžádala doporučenou na psychiatrii. Předběžně s F03. Má praktická lékařka nenahlídla do mého zájmu na zprávu psychologa. Byla mi nabídnuta hospitalizace na psych. Jelikož jsem psala bakalářku neměla jsem zájem. I když jsem psychiatričče řekla, že mám možná pas, bylo mi řečeno, že bych vypadala jinak. 2020 mi dětská psycholožka diagnostikovala pas, podaná žádost o ID byla zamítnuta s tím, že jsem student prezenčního studia VŠ. Nyní mi byl přiznán ID 1st. ale nemám dostatečnou dobu poj.
Avatar

Lenka Vaňková

Odpověď odborníka:
Dobrý večer, trochu mi uniká Vaše otázka - i když nemáte potřebnou dobu pojištění, dá se částka doplatit. Zároveň můžete požádat o přezkoumání důchodu a ten vám může být uznán od jiného data. Zkuste mi, prosím, ještě jednou položit otázku. Děkuji, LV
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Stejně jako můj odborný kolega v poradně cítím nejistotu v tom, kam měl vlastně váš dotaz směřovat. Na co se ptáte. Popisujete průběh svých obtíží a postupné rozkrývání diagnóz. Uvádíte, že vám byl nyní přiznán ID 1.stupně. Jako peer poradce mne pozitivně překvapilo, že jste navzdory mnoha obtížím byla schopna začít studovat VŠ a dojít až k psaní závěrečné bakalářské práce. To považuji za velký úspěch a hovoří to o vašem odhodlání jít si za svými sny. Přeji vám, aby se vám i nadále dařilo žít co nejvíce smysluplný a radostný život navzdory přetrvávajícím obtížím. Zotavení se neobejde bez naší aktivity a víry v to, že je vůbec možné. Držím vám palce!


Zpět na seznam