Předání zdravotní dokumentace

Přeji hezký den. Z důvodu mého stěhování do jiného města a přechodem k jinému praktickému lékaři potřebuji svému novému lékaři předat moji zdravotní dokumentaci. Problém ovšem je, že má stávající lékařka mně nechce dokumentaci předat, spíše by ji zaslala poštou mému novému lékaři. Tento její přístup se mi nelíbí. Myslím, že mám právo si vyžádat dokumentaci, je tomu prosím tak? Jsou nějaké objektivní důvody, kdy lékař může odmítnout pacientovi předat dokumentaci? Můžu říct, že jsem se s tímto přístupem u nikoho z jiných lékařů ještě nesetkal. Prosím napište, zda mám na předání dokumentace ze zákona právo. Děkuji Vám.
Avatar

Lenka Vaňková

Odpověď odborníka:
Dobrý den, prakticky v žádném případě by se pacientovi neměla dostat do rukou zdravotní dokumentace. Ze zákona máte nárok na výpis nebo opis, nebo na samotné nahlížení do Vaší dokumentace, ale jen za účasti lékaře. Pokud tedy měníte praktického lékaře, je postup zaslání poštou od původního k novému lékaři správný. Přeji hodně štěstí v novém bydlišti. LV
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Když jsem měnila lékaře, také zasílal dokumentaci novému lékaři on. Neměla jsem ale problém vyžádat si její kopii nebo do dokumentace nahlížet. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam