Problémy s komunikací

Dobrý den. Je mi přes 20 let. Od mala jsem dost stydlivá. Omezujeme mě to v komunikaci. Často se stydím, jsem nejistá nebo mám obavu, jak na ostatní působím. Ráda bych pravidelně trávila čas v nějaké skupině, kde se lidé prakticky učí komunikačním dovednostem. Byla by pro mě vhodná sociální rehabilitace nebo ta je určená jen pro lidi s postižením? Nebo doporučíte mi prosím nějaké jiné zařízení/spolek....? Nebo je nějaké speciální zařízení v Moravskoslezském kraji? Děkuju za odpověď.
Avatar

Lenka Vaňková

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je hezké, že na sobě chcete takto pracovat. Co se týká organizací okolo mě, jedná se o společnosti pracující s lidmi s nějakým onemocněním nebo handicapem a o tom se Vy nezmiňujete. Možná bych Vám doporučila pár konzultací v Krizovém centru Ostrava, které jsou bezplatné, je možné se na ně objednat nebo přijít v době, kdy budete mít sílu. Možná byste se domluvili na určité práci na sobě, co myslíte? A zkoušela jste se rozhlédnout okolo sebe, jestli by Vás nebavil nějaký kroužek, setkávání v knihovně, debatní setkávání nebo cokoliv, co je Vám příjemné? Možná byste si našla něco milého sama pro sebe. Přeji hodně sil. LV
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Chápu, že vás potíže s komunikací obtěžují v každodenním fungování a je moc fajn, že máte odvahu je řešit. Mně se v tomto ohledu velmi osvědčila skupinová terapie, na které se člověk může takzvaně "otrkat" v bezpečném prostředí. Takové formy terapie je obvykle možné najít ve větších městech a informace o nich je možné najít na internetu. Sama mám dobrou zkušenost i se skupinovou terapií v rámci denního stacionáře při psychiatrické klinice v nemocnici. Vše je třeba ale hledat individuálně podle přesné lokality vašeho bydliště. Služby sociální rehabilitace obvykle pomáhají spíše lidem se závažnějšími psychickými potížemi. Ale lze je kontaktovat a požádat je o kontakty na další služby v regionu. Přeji hodně štěstí a odvahy.


Zpět na seznam