Schizoafektivní porucha depresivní typ

Dobrý den jmenuji se W. Je mi 45 let, jsem z Ústí nad Labem. Mám schizoafektivní poruchu depresivní typ. Dále trpím těžkou formou spánkové apnoe. Duševní poruchu mám již od dětství - zděděna po dědečkovi a matce a léčba antipsychotikem fluanxol je doživotní. Před cca 2 lety jsem žádal o důchod, ale chybělo mi 5% nebo bodů. Nemůžu pochopit, proč lidé s touto poruchou mají přiznán inv. důchod a já mám pouze OZZ.Je možné to vysvětlit? Prosím o odpověď na email. Děkuji W.
Avatar

Lenka Vaňková

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pane W. Děkuji Vám za dotaz, který jste nám poslal. Odpovědět mohu jen touto cestou, a ne na mail, jak jste si přál. Žádosti o důchod jsou v rukou posudkových lékařů a lékařů, kteří napíšou vyjádření o našem zdravotním stavu. Neumím Vám odpovědět, proč jiní lidé mají přiznanou invaliditu, a Vám ji nepřiznali, ale ráda bych Vás podpořila v tom, si znovu o ID zažádat. Možná se za dva roky něco změnilo natolik, že Vám bude uznán. Přála bych Vám, abyste dosáhl spokojenosti, ať už jako pracující, či invalidní důchodce nebo v soukromém životě. LV
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Díky pobytu v lázních jsem se dozvěděla, že se můžete proti rozhodnutí revizního lékaře ohradit (soudně). Také si můžete v některých případech nechat Váš invalidní důchod přehodnotit a čekat na výsledek rozhodnutí. Lázeňský pan primář své pacienty k takovému jednání vybízel, protože hodně prý závisí - kraj od kraje - na tom, kdo je posudkovým lékařem a jakým způsobem vyhodnotí Váš zdravotní stav. Většině jeho pacientů bylo vyhověno, protože žádost byla oprávněná. Na Vaší Okresní správě soc. zabezpečení se můžete informovat, jak postupovat dál v případě, že chcete Váš ID navýšit. https://www.cssz.cz/, https://psychiatrie.uzis.cz/browser/social-service Přeji vše dobré!


Zpět na seznam