Žádost o duchod

Dobrý den potřeboval bych poradit ohledně žádosti o důchod léčil sem se z paranoidní schizofrenií 2 měsíce lékaři mi pomohli zastavit hlasy co sem slyšel ale mám strach že teď uvnitr mé hlavi sem jen já ale mluvím ve druhe a třetí osoby a teď mám nastoupit do prace a mám z toho docela strach že se to znovu vrátí přestal sem brát léky které mám předepsané a z léčebny mne vyhodili za porušení radu ale ted sem cistej pokračoval bych v léčbě ale nemám obvodního doktora a ani k psychologovi nechodím a teď sem se chtěl zeptat jestli můžu zadat i když sem skončil léčbu děkuju za odpověď pan P.
Avatar

Lenka Vaňková

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pane P. Děkuji Vám za upřímnost, každý občas podle sebe změníme nebo upravíme léčbu, vynecháme sem tam nějakého lékaře a jiného zase odsuneme na poslední možný termín, i když ve skrytu duše víme, že to není ta správná cesta. Vaše nemoc bude potřebovat podporu psychiatra a dobře nastavenou léčbu, zkuste se zamyslet, kdo by mohl být ten Váš a oslovit ho s žádostí o ambulantní péči. O invalidní důchod si zažádat můžete na Okresní správě sociálního zabezpečení, kde si vyzvednete formulář a budete postupně dokládat, co po Vás budou žádat. S tímto Vám pomůže praktický lékař, obraťte se i na něj. Mějte se dobře. LV
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Za mě je velice důležité dodržovat léčebný program – užívání přesnou dávku léků, když to bylo potřeba nechat se hospitalizovat a spolupracovat. Určitě je i pro mě zásadní být v péči obvodního lékaře a psychiatra. To bych řešila jako první. I právě proto, kdyby se mi stav zhoršil (a že se mi po první hospitalizaci několikrát zhoupl). Navíc žádost o důchod podává právě obvodní lékař. Upřímně nevím, jak to funguje, když žádného nemáte. Přeji hezký den.


Zpět na seznam