Nabídka metodické podpory a stáže zaměřené na IPSRádi bychom vám nabídli možnost metodické podpory v oblasti zavádění metody IPS přímo ve vaší organizaci, případně možnost stáže pro vašeho IPS specialistu v týmu, kde je již tato pozice zavedena. Metodická podpora volně navazuje na dvoudenní kurz akreditovaný u MPSV pod názvem IPS (Individual Placement and Support) – podporované zaměstnávání lidí s duševním onemocněním.
 Metodická podpora je zaměřena nejen na vzdělávání a podporu samotného IPS pracovníka, ale na podporu celého týmu. Věnuje se více praktickým otázkám týkajících se práce IPS specialisty a spolupráce s kolegy v týmu. Vychází z ověřeného předpokladu, že úspěšnost práce IPS specialisty úzce souvisí s tím, jakou míru podpory získává od svého týmu a jak je jeho role v týmu vnímána. Metodická podpora je zároveň do velké míry poskytována na míru - vychází z konkrétních potřeb, způsobu práce a fungování vašeho týmu.

V průběhu stáže stážista nahlédne do běžného pracovního dne zkušeného IPS specialisty, kde hlavní náplní bude práce s novými i stávajícími klienty. Dle možností a aktuálního pracovního programu také proběhne schůzka se zaměstnavatelem. Lektor bude v průběhu stáže individuálně reagovat na otázky a podněty stážisty.

Podrobnějí informace k nabídce najdete v přiloženém letáku.