Antidepresiva a prostatata

Dobry den. Reagujem na vasu odpoved , za ktoru dakujem,na moju otazku zo dna 1.5.2018.Neviem ci som si neprecital zle vasu odpoved, vy tam spominate melanin. Ja som si to asi pomylil a v lekarni kupil melatonin, ten mi naozaj pomohol pri spani, spim uz dlhsie. Ale tie denne depresiva pokracuju nadalej. Obcas cez den beriem Lexaurin a prirodny Sedatif-PC. Dakujem.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, mínil jsem antidepresiva, která mají vliv na uvolňování melaninu, nikoli užívání samotného melaninu, který ale může spánek a náladu také upravit. Nemohu zde psát názvy léků, na to se můžete zeptat svého psychiatra. Jinak Lexaurin není antidepresivum, ale anxiolytikum, tedy lék, který pohotově zmírňuje úzkost. Neměl by se brát denně dlouhodobě, protože hrozí riziko návyku. Občasná výpomoc tímto lékem, pokud se nezvyšuje dávka a četnost, je možná.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, z vlastní zkušenosti víc nemohu poradit. Snad jen potvrdit, že Lexaurin sice pomáhá, ale i můj psychiatr mě velmi varoval před jeho delším užíváním - stejně jako náš pan doktor zde upozorňuje na jeho návykovost vás.


Zpět na seznam