Poradna


Vítejte na stránkách poradny Stopstigma. Jejím cílem je destigmatizace a odborně garantované poradenství v oblastí duševního zdraví a nemoci. Můžete se zeptat psychiatra, psychologa, sociálního pracovníka nebo peer poradců - lidí s vlastní zkušeností s duševní  nemocí. 
Odpovědi psychiatra a psychologa od 1. května 2018 vznikají v rámci projektu VIZDOM Národního ústavu duševního zdraví a jsou zde publikovány se svolením této organizace.
Poradna je anonymní, e-mail slouží pouze pro zaslání odpovědi. Zároveň jsou všechny dotazy a odpovědi na ně automaticky zobrazeny na těchto stránkách. 
Na Vaše dotazy odpovídáme zpravidla do 7 dnů.
Nejedná se o krizovou službu, pokud hledáte naléhavou pomoc, použijte prosím některý z kontaktů zde.
Více informací o poradně.
 

Vyberte sekci

Psychiatr Psycholog Sociální pracovník
    Jste v krizi?

 

           

Poradenský tým

Bára Bára První zkušenost s psychickými problémy mě přepadla před maturitou a dále se prohlubovala na vysoké škole, kterou jsem byla nucena opustit. Místo toho jsem skončila na hospitalizaci, kde mi byla diagnostikována schizofrenie. Můj život se velice změnil. Mnoho ze svých vysněných cílů jsem musela opustit a začít budovat něco jiného. Často jsem měla strach i pocit, že už to nikdy nebude dobré. Naštěstí jsem vytrvala a teď jsem za to nesmírně vděčná. Hodně mi pomohla rodina, ve které vidím velikou sílu. Nyní pracuji dva roky jako peer konzultant, což je pro mě veliká výzva i veliké uspokojení, protože mohu pomáhat dále a to je krásné.
Volný čas trávím hlavně na skautu nebo se svými dvěma šiperkami.
Celý tým poradny >>