Antidepresiva

Dobrý den!Užívám na úzkostné stavy Remood a chtěla bych se zeptat jestli můžu normálně běžně užívat,jak jsem byla zvyklá vitamínové doplňky např.Reishi,hořčík,vitamín C,Citrovital výtažek z grapefruitových jader.Někdy piji bylinkový čaj na detoxikaci.Je to možné kombinovat s Remoodem?Děkuji za odpověd.Hezký den!
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, běžné doplňky užívat můžete, je třeba se vyhnout těm, které obsahují třezalku, která se s antidepresivy může vzájemně potencovat. S některými léky dělají interakce také výtažky z grapefruitu, nicméně myslím, že v případě paroxetinu (látka v léku Remood) tomu tak není.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, z vlastní zkušenosti tento lék neznám, proto se nemohu vyjadřovat a ponechávám odpověď na našem lékaři. Úzkost ale z vlastní zkušenosti znám moc dobře, a tak vás chci povzbudit, abyste kromě léků zkusila i přemýšlet, co vaši úzkost způsobuje, a pokusila se odstranit i její příčiny. Léky samy o sobě hodně uleví, ale aspoň podle mé zkušenosti časem nemusí stačit. Já jsem se navíc nechtěla stát "doživotním polykačem". Ale nechci vám svou zkušenost nutit, sama určitě víte nejlépe, co váš život právě ovlivňuje. Držím palce, ať se cítíte dobře.


Zpět na seznam