Dotaz

Dobrý den,mám dotaz,chtěla bych se zeptat jestli vůbec existuje tzv.psychiatr domů? Mám úzkostné poruchy,které mi nedovolí nikam jet autem,natož hromadnou dopravou a můj psychiatr skončil a nový zde asi nebude. Měla jsem co dělat abych došla alespoň k němu a teď tu není a já nevím co bude dál. Někam jet je pro mě šílená představa. Moc děkuji za odpověď. Fišerová.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, lze říci, že standardní to není, většina kolegů totiž ani nemá možnost, jak takovou práci vykázat pojišťovnám i když vím, že někteří kolegové to občas dělají. Situace se snad zmnění s reformou psychiatrické péče, kde se počítá, že psychiatři budoucích Center duševního zdraví vyjíždět k pacientům budou. V některých regionech pak již operují psychiatrické sestry, které výjezdy do terénu mají v popisu práce včetně podpůrné edukace a psychiatrické rehabilitace, popřípadě sociální terénní služby, které mohou zprostředkovat doprovod. Řadu potřebných psychiatrických léků pak může napsat i praktický lékař, s kterým si o této problematice můžete promluvit.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, myslím, že v současnosti to nebývá standardní, aby šel psychiatr za někým domů, ale ví se, že by to mnohdy bylo třeba a je tak plánováno v reformě psychiatrické péče, kterou kdo ví, jak se podaří zrealizovat a hlavně kdy. Na Vašem místě bych zkusila kontaktovat některou sociální službu pro duševně nemocné, zda náhodou nespolupracují s nějakým psychiatrem anebo zkusila nějakého psychiatra poprosit přímo vzhledem k vašemu stavu. Posílám odkaz na užitečné odkazy na stránkách Stopstigmy, najdete zde odkazy na lékaře i jiné služby. http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/


Zpět na seznam