Lerivon

Dobrý den, užívám několik let na spaní lék lerivon 5mg (skutečně pouze 5mg). Bez tohoto léku jsem nespala vůbec a měla deprese. S touto dávkou léku jsem bez depresí, spím ale tak, že se 3x za noc vzbudím hlady a spořádám jídlo v hodnotě cca 2.500 kJ. Samozřejmě tloustnu - je možné, že tak nízká dávka léku toto způsobuje? Nebo mám já nějakou poruchu a lék to nedělá?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, mianserin (látka obsažená v Lerivonu) je antidepresivum, které by mělo podporovat spánek. Zvýšení chuti k jídlu a nárůst hmotnosti se může v souvislosti s užíváním objevit. Na druhou stranu dávka 5mg na noc je minimální, skoro bych řekl, že její skutečně antidepresivní účinnost je sporná a fakt, že se 3x za noc budíte hlady ukazuje, že něco není v pořádku. Takže jediné, co mohu doporučit, je obrátit se na Vašeho lékaře, zda to není důvod ke změně léčby.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nevím, zda ten hlad v noci, který popisujete, je zapříčiněn užíváním toho léku. Bylo by dobré svěřit se lékaři, ať už psychiatrovi, nebo třeba praktickému lékaři, který by Vás mohl vyšetřit, zda se nejedná o nějaké onemocnění, případně Vám upravit medikaci. Za sebe mohu poradit jen snažit se co nejvíce jíst ráno a přes den, abyste se v noci nebudila hlady. Sama jsem v noci jedla a přibírala, přes den jsem neměla chuť k jídlu, ale připisuji to více psychice, než lékům. Jako pomoc se mi nejvíce osvědčilo jíst pravidelně ve stejnou dobu. Přeji vám brzké zlepšení.


Zpět na seznam